GN 25/2022 Archiwum

Własnymi rękami

Ma być domowo i nowocześnie. Młodzież z reaktywującego się po pandemii Duszpasterstwa Akademickiego Kostka podjęła się ambitnego zadania - stworzenia kompleksu duszpasterskiego na blisko 250 mkw zaadoptowanych pomieszczeń.

Zaczęli własnymi rękami, porządkując nieużywane od lat pomieszczenia pod kościołem św. Stanisława Kostki. - Na początku planowaliśmy lekki lifting. Chcieliśmy odświeżyć pomieszczenia i zacząć się w nich spotykać. Zorganizowaliśmy w parafii nawet kiermasz ciast, by zebrać środki na ten cel  - mówi ks. Marcin Grabowski, duszpasterz akademicki. - Skromne plany szybko jednak przerodziły się w odważny pomysł stworzenia we współpracy z Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki i Ośrodkiem Dokumentacji Życia i Kultu Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki całego kompleksu duszpasterskiego, otwartego przede wszystkim na młodzież, ale także na inne wspólnoty parafialne i pielgrzymów - dodaje.

Na powierzchni blisko 250 metrów kwadratowych ma powstać sala do spotkań biblijnych i kół dyskusyjnych, pomieszczenie z dużym stołem i aneksem kuchennym do przygotowywania wspólnych posiłków, sala widowiskowa z multimediami, sala konferencyjna i rekreacyjna. Wyremontowana absyda pod prezbiterium posłuży do wyeksponowania niepokazywanych wcześniej osobistych pamiątek po męczenniku. Koszt remontu to ponad 100 tys. zł  - na portalu zrzutka.pl została uruchomiona zbiórka na ten cel >>

Młodzi do nowej siedziby chcą wprowadzić się już we wrześniu. - Nasze duszpasterstwo znajduje się zaledwie kilka minut od Metra pl. Wilsona  i dzięki temu może przyciągnąć młodzież z różnych części Warszawy - zaprasza duszpasterz. Spotkania odbywają się przy parafii św. Stanisława Kostki co wtorek o godz. 19  i opierają się na czterech filarach: adoracji Najświętszego Sakramentu, rozważaniu Słowa Bożego, dyskusji wokół tematów nurtujących młodych i "robieniu czegoś dobrego”, czyli dziełach miłosierdzia.

- Ze względu na sanktuarium, duchową osią naszego duszpasterstwa będzie osoba księdza Jerzego. Chcemy nie tylko poznawać go poprzez spotkania ze świadkami jego świętości, ale także czerpać z jego duchowości - mówi duszpasterz młodych.

Więcej o powstającym duszpasterstwie w przyszłym numerze warszawskiego Gościa Niedzielnego (nr 25).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama