Nowy numer 26/2022 Archiwum

Plenerowe rekolekcje po raz pierwszy w Warszawie

Od 28 do 30 czerwca w parafii św. Jana Pawła II na Bemowie odbędzie się festiwal muzyczno-ewangelizacyjny Strefa Mocy.

Zaczęło się od jednego pragnienia. W sercu Witka Wilka, ewangelizatora, charyzmatyka i zawodowego muzyka, pojawiła się wizja głoszenia Dobrej Nowiny. - Bóg włożył w moje serce pragnienie, by wychodzić z rekolekcjami poza mury kościoła, do ludzi, którzy nie znają Boga. Zapragnąłem robić plenerowe rekolekcje w dużym formacie, na dużej scenie z profesjonalnym nagłośnieniem i dużym ekranem z ekipą ludzi, którzy będą chcieli z mocą głosić Królestwo Boże - mówi Witek Wilk, pomysłodawca objazdowego festiwalu.

Festiwal Strefa Mocy po raz pierwszy wyruszył w 40-dniową trasę rekolekcyjną po Polsce pięć lat temu. W tym roku muzyczno-ewangelizacyjna scena odwiedzi 10 miast: Toruń, Sierakowice, Józefosław, Rzeszów, Kraków, Nidzicę, Sopot, Celestynów, Gliniankę.

W dniach 28-29 czerwca zadebiutuje także w Warszawie. Na placu przed kościołem św. Jana Pawła II przy ul. Obrońców Tobruku 48 stanie muzyczna scena, na której w godz. 19-22 odbywać się będą koncerty m.in. zespołu Luxtorpeda, Owca oraz ZaNim, głoszone będą świadectwa oraz Dobra Nowina. Wcześniej o godz. 18 będzie można uczestniczyć w parafialnej Mszy św. Dla chętnych będzie również możliwość rozmowy z duszpasterzem, skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania lub posługi modlitwy wstawienniczej.

Zdaniem proboszcza bemowskiej parafii ks. Sławomira Abramowskiego wydarzenie ma przyciągnąć głównie młode osoby, które są daleko od Kościoła. - Nic tak nie przemawia do młodych, jak dobra muzyka i profesjonalna scena. Festiwal jest szansą, by młodzi usłyszeli Dobrą Nowinę o Bogu i Kościele. Wielu z nich utraciło już wiarę, a Kościół kojarzy im się z instytucją pełną nieprawości - mówi proboszcz. - Tymczasem to muzyczne wydarzenie realizuje się przy współudziale pełnych talentów i entuzjazmu wierzących ludzi, profesjonalistów, którzy mogą przekazać młodym pasję do Jezusa - dodaje.  Szczegółowy program festiwalu dostępny będzie na stronie parafii: www.jp2.warszawa.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama