Nowy numer 32/2022 Archiwum

Pójdą nocą prosić o powołania

XIV Piesza Pielgrzymka z Żytniej do Domu św. Faustyny wyruszy 30 lipca pod hasłem "Posłani w pokoju Chrystusa".

Tegoroczne hasło pielgrzymki nawiązuje do słów posłania wypowiadanych przez kapłana podczas każdej Eucharystii. - Chcieliśmy podkreślić misyjny wymiar Kościoła. Słowa Pana Jezusa: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” skierowane są nie tylko do apostołów, ale do każdego z nas. Tegoroczna pielgrzymka kończy 9-letnią nowennę o powołania kapłańskie i zakonne.  Dlatego szczególnie chcemy prosić Boga, by posłał robotników na swoje żniwo - mówi ks. Tadeusz Siewko, jeden przewodników pielgrzymki. I dodaje, że każde powołanie ma swój początek w życiu Eucharystycznym i prowadzi do zjednoczenia z Chrystusem w Eucharystii.

- Intencja, z którą pielgrzymujemy, związana jest z miejscem, do którego wędrujemy. Świętej pamięci abp Henryk Hoser poświęcił Dom św. Faustyny jako miejsce dedykowane osobom rozeznającym swoje powołanie. Dlatego szczególną troską obejmujemy tych, którzy są na drodze rozeznawania. Data także nie jest przypadkowa - 1 sierpnia św. Faustyna wstąpił do zakonu, pielgrzymka jest upamiętnieniem jej drogi - wyjaśnia przewodnik.

Pątnicy wyruszą w drogę 30 lipca po Mszy św. o godz. 21 sprawowanej w sanktuarium św. Faustyny przy ul. Żytniej - z miejsca, w którym rozpoczęła się zakonna droga Apostołki Miłosierdzia. Następnie w dziewięciu etapach nocą pokonają blisko 40 km, by następnego dnia o godz. 15 uczestniczyć w Mszy św. pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej, w Domu św. Faustyny w Ostrówku.

- Będziemy szli całą noc w milczeniu, robiąc przystanki na odpoczynek. Ta formuła powstała ze względu na pandemię, kiedy obostrzenia sanitarne utrudniały organizację dwudniowej pielgrzymki, ale szybko okazało się, że noc to szczególny czas skupienia i doświadczania w ciszy Bożej obecności - mówi ksiądz przewodnik.

Razem z księdzem Tadeuszem Siewko pątnikom towarzyszyć będą kapłani: ks. Rafał Miękus, wikariusz w parafii MB Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie, ks. Marcin Łukaszewicz, proboszcz w parafii NMP Matki Kościoła w Ostrówku, oraz siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego opiekujące się Domem św. Faustyny. 

Zapisy: s.faustyna.ostrowek@gmail.com lub telefonicznie u p. Jadwigi 509 159 436.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama