Nowy numer 31/2022 Archiwum

"Sztuka bycia katechetą". Nowe studium w Akademii Katolickiej

Nowe roczne studium jest skierowane przede wszystkim do nauczycieli religii, ale można w nim uczestniczyć bez względu na wykształcenie. Rekrutacja potrwa do 25 września.

Studium jest podzielone na cztery bloki tematyczne: sztuka dobrego mówienia, sztuka widzenia i widzenie sztuki, sztuka interpretowania trudnych problemów z karty historii Kościoła, sztuka bycia z innymi.

Uczestnicy studium poszerzą swój warsztat katechetyczny o nową wiedzę i umiejętności, dlatego zajęcia będą się składać z dwóch części - pierwsza będzie miała formę wykładu, a druga warsztatową. - A wszystko po to, by stawać się interesującym katechetą i interesująco uczyć - mówi ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor Akademii Katolickiej w Warszawie.

Wykłady poprowadzą: prof. Jerzy Bralczyk, dr Agnieszka Kozak, dr Jacek Wasilewski, ks. dr Marcin Kłosowski, dr Robert Derewenda, ks. dr Mateusz Wyrzykowski, Joanna Falkowska-Kaczor, Magdalena Kąkolewska i Przemysław Głowacki.

To propozycja przede wszystkim dla katechetów, ale w studium mogą uczestniczyć także inne osoby pełnoletnie bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania. Zajęcia będą obywały się w środy w godz. 17-19 w budynku Kurii Metropolitalnej w Warszawie przy ul. Miodowej 17/19. Rekrutacja potrwa do 25 września. Szczegóły na stronie internetowej Akademii Katolickiej TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama