Nowy numer 5/2023 Archiwum

Nasz duchowy Kierownik. Książki dla czytelników

"Choć Duch Święty mieszka w nas, żyjemy tak, jakby nasz dom był pusty" - pisze karmelita o. Wilfrid Stinissen.

Nie można Go zaklasyfikować, przyporządkować, wsadzić w jakieś ramy. Bo Duch Święty jest tajemnicą, jest w Nim coś nieprzewidywalnego i nieuchwytnego.

Jak pisze o. Wilfrid Stinissen OCD w książce „Słyszysz szum wiatru?”, jeśli przed dłuższy czas lekceważyliśmy głos Ducha Świętego, ignorowali Jego natchnienia, mogliśmy nabawić się „wady słuchu”. Ale spokojnie, jest ona zupełnie uleczalna.

Karmelita radzi, jak na nowo odkryć trzecią Osobę boską, jak rozpoznać Jej działanie w nas, w Kościele i w świecie, a także ożywić zubożałe i zablokowane życie duchowe, tak by wreszcie cała nasza istota zaczęła wielbić Boga. Bo „kto daje Duchowi św. się pochwycić, otrzymuje coś z Jego tajemnicy i nieprzewidywalności”.

Dla Czytelników mamy trzy egzemplarze książki „Słyszysz szum wiatru?”, ufundowane przez wydawnictwo Esprit z Krakowa. Otrzymają je nadawcy 1., 10. i 20. e-maila z hasłem: „Konkurs”, które dotrą do nas (warszawa@gosc.pl) do 13 lipca. W mailu prosimy o podanie danych adresowych, niezbędnych do wysyłki książki.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu konkursu "Wygraj książkę w Gościu Niedzielnym" dostępnego na stronie www.igomedia.pl/Regulaminy.

Przystąpienie do konkursu jest także równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów przeprowadzenia konkursu.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy