Eucharystia daje życie

5 sierpnia z sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej wyruszy 39. Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.

Pielgrzymka, znana jako Warszawsko-Praska Pielgrzymka Rodzin, jest alternatywą dla warszawskich pielgrzymek.

Wyróżnia się kameralną grupą ok. 500 pątników, rodzinnym klimatem - na szlak wyrusza specjalna grupa Biała "dziecięca” oraz wiedzie zupełnie inną drogą, niż ta, którą idzie choćby pielgrzymka paulińska.

Trasa pielgrzymki liczy 315 km i wiedzie przez miejscowości: Warszawa, Glinki, Warka, Białobrzegi, Odrzywół, Ogonowice, Fałków, Kluczewsko, Podlesie, Małusy Wielkie, Częstochowa

Pątnicy wyruszą na szlak 5 sierpnia po Mszy św. o godz. 7 z sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przy ul. Ostrobramskiej pod hasłem "Eucharystia daje życie”. Dla tych, którzy nie mogą wyruszyć w drogę, organizatorzy przygotowali ofertę duchowego pielgrzymowania.
 
- Dołączyć jako pielgrzym duchowy może każdy, kto włączy się w ten program pielgrzymkowy, a więc każdego dnia w czasie trwania pielgrzymki będzie uczestniczył we Mszy św., odmówi określone modlitwy, będzie rozważał Pismo Święte. Jest to zaproszenie dla tych, którzy z różnych względów nie mogą pójść w pielgrzymce, ponieważ pracują, czy są chorzy - mówi w rozmowie z Radiem Warszawa ks. Dariusz Bala, dyrektor 39. Warszawsko-Praskiej Pielgrzymki Pieszej.

Zapisy na pielgrzymkę będą odbywały się w sanktuarium przy ul. Ostrobramskiej w auli św. Jana Pawła II od 1 do 4 sierpnia w godz. od 17 do 20. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymki >>

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..