Nowy numer 32/2022 Archiwum

Prawda, wolność, solidarność. Wakacyjne spotkania z bł. Jerzym Popiełuszką

W parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie zainaugurowano Szkołę Letnią dla uczniów i nauczycieli, poświęconą ks. Jerzemu Popiełuszce i Solidarności.

Przez 4 dni młodzież i nauczyciele historii i religii będą spotykali się ze świadkami historii, wybitnymi historykami, wezmą udział w licznych warsztatach, w grze miejskiej i w pokazach filmowych.

Wykład inauguracyjny podczas otwarcia zjazdu wygłosił do nauczycieli prof. Jan Żaryn, a zebranych przywitał legendarny przywódca strajku w Hucie Warszawa z 1980 r. - Seweryn Jaworski. Z nauczycielami spotkają się także Zofia Romaszewska oraz historyk dr Rafał Łatka. Ważnym punktem zjazdu będą warsztaty dla młodzieży "Zło dobrem zwyciężaj - jak zadbać o siebie i zrozumieć tych, którzy ranią", oparte na zasadach porozumienia bez przemocy. Dla młodzieży przeznaczone będą także radiowe i prasowe warsztaty dziennikarskie oraz warsztaty historyczne. W ramach integracji nauczyciele i uczniowie w swoich grupach przygotują utwory muzyczne, poświęcone wolności i prawdzie, które wykonane zostaną podczas finału wydarzenia. 6 sierpnia sześć międzypokoleniowych zespołów wyruszy na ulice Warszawy, aby wziąć udział w grze miejskiej śladami ks. Popiełuszki.

Wydarzenie organizuje Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, a jego głównym partnerem jest Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Instytut Pamięci Narodowej, NSZZ "Solidarność" oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama