Nowy numer 32/2022 Archiwum

W Niepokalanowie powierzą nasz kraj Maryi

6 sierpnia w Niepokalanowie rozpoczyna się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. To 17-dniowe rekolekcje o charakterze błagalno-dziękczynnym.

Od 6 do 22 sierpnia w bazylice w Niepokalanowie odbędzie się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. W pierwszych dziewięciu dniach rekolekcji uczestnicy zawierzą Maryi różne dziedziny życia: dziedzictwo Kolbińskie, gospodarkę i przemysł, Kościół i dzieła ewangelizacyjne, sprawujących władzę, bezpieczeństwo narodowe, sportowców, media, służbę zdrowia, instytucje edukacji i kultury oraz rodziny

Centralnym punktem wydarzenia będzie odpust św. Maksymiliana 14 sierpnia, w którym odbędzie się tradycyjne nabożeństwo Transitus św. Maksymiliana, upamiętniające jego śmierć. Tego dnia Niepokalanów odwiedzi bp. Edward Kawa ze Lwowa.

W drugim odpustowym dniu, 15 sierpnia na wszystkich Eucharystiach będzie można zawierzyć Niepokalanej swoje osobiste sprawy. Druga część Wielkiego Zawierzenia będzie miała charakter dziękczynny za Bożą miłość do nas, stworzenie, dar życia, rodzinę, przyjaciół i bliskich, zbawienie w Kościele, własne powołanie oraz za Maryję, naszą Matkę.

W trakcie 17-dniowych rekolekcji z konferencjami lub świadectwami wystąpią m.in. ks. Waldemar Linke PS, biblista z UKSW, ks. Rafał Sebastian Pujsza PS z Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej, Patrycja Hurlak, aktorka i autorka książek religijnych. Do dyspozycji uczestników będzie dom rekolekcyjny.

Szczegółowy program na: niepokalanow.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama