Nowy numer 48/2022 Archiwum

Warszawskie pielgrzymki docierają do jasnogórskiej Madonny

Kilka minut po godz. 8 na szczyt Jasnej Góry doszła Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Dzisiaj jeszcze do sanktuarium dojdą i dojadą pozostałe warszawskie pielgrzymki.

Rankiem na jasnogórskim szczycie rozśpiewanych pielgrzymów WAPM powitał kard. Kazimierz Nycz. O 13.30 metropolita warszawski odprawi dla nich Mszę św. przy ołtarzu polowym na błoniach sanktuarium.

Tuż przed południem do Częstochowy dotrze XXIX Piesza Pielgrzymka Żołnierzy na Jasną Górę, która 9 dni temu wyruszyła z katedry Polowej WP w Warszawie. Idzie w niej 326 żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej wraz z rodzinami. Trasę pielgrzymi w mundurach pokonywali wraz z WAPM. Na Przeprośnej Górce dołączyli do nich przedstawiciele pozostałych służb mundurowych: Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei czy Krajowej Administracji Skarbowej.

Zaraz po żołnierzach dojadą pielgrzymi warszawskiej.rowerowej.pl.

O 12.50 do celu dotrze 39. Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza, która jest pielgrzymka rodzinną. Wydzielono w niej specjalną grupą białą, w której wędrują dzieci. Pielgrzymom towarzyszyło hasło: „Eucharystia daje życie”.

Największą pielgrzymką dochodzącą dziś do jasnogórskiej Pani jest 311. Warszawska Pielgrzymka Piesza, której należy się spodziewać ok. godz. 15. Pątników prowadzi hasło: „Stworzył ich i posłał ich". Pielgrzymi idą także z intencją dziękczynną za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i Elżbiety Czackiej.

Listę pielgrzymek dochodzących w wigilię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zamykają: 31. Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych oraz Warszawska Pielgrzymka Piesza Akademickich Grup "17", która tegoroczne wędrowanie odbywała pod hasłem: "Idziemy, by świadczyć". Na jasnogórski szczyt obie pielgrzymki dojdą po godz. 17.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy