Nowy numer 39/2022 Archiwum

Nowi proboszczowie w dwóch parafiach

Metropolita warszawski mianował dotychczasowego proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym ks. Dariusza Koska proboszczem parafii św. Małgorzaty Dziewicy Męczennicy w Łomiankach. Nowym proboszczem parafii w Dziekanowie Leśnym będzie ks. Sławomir Hermanowicz.

54-letni ks. Dariusz Kosk przyjął święcenia kapłańskie w 1993 r. z rąk kard. Józefa Glempa w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie, Bogurodzicy Maryi na Jelonkach, św. Michała na Mokotowie oraz w parafii św. Rafała i Alberta w Łomiankach. Od 2008 r. był proboszczem w parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym.

Ks. Dariusz Kosk zastąpi ks. Jacka Siekierskiego, który na czas terapii medycznej będzie posługiwał w parafii w Łomiankach jako rezydent. Nowy proboszcz obejmie parafię w niedzielę 4 września podczas Mszy świętej o godz. 13. - Duch Święty wieje kędy chce, Pan Bóg stawia człowieka w nowej roli. To nowy etap w życiu, ale zamierzam kontynuować dzieło poprzedników, aby dalej, wspólnie iść ku Panu Bogu - mówi ks. Dariusz Kosk.

Nowy proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym ks. Sławomir Hermanowicz jest księdzem od 20 lat. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Józefa Glempa w 2002 roku w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Był wikariuszem m.in. w parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny na Muranowie oraz w parafii Narodzenia Pańskiego w Błoniu. W ostatnich miesiącach pełnił funkcję administratora parafii św. Małgorzaty Dziewicy Męczennicy w Łomiankach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy