Nowy numer 48/2022 Archiwum

Dziękczynienie w pierwszą rocznicę beatyfikacji matki Czackiej i kard. Wyszyńskiego

W bazylice św. Jana Chrzciciela, Świątyni Opatrzności Bożej i w Laskach odbędą się Msze św. dziękczynne za wyniesienie na ołtarze nowych błogosławionych w pierwszą rocznicę ich beatyfikacji.

W przeddzień rocznicy beatyfikacji, w niedzielę 11 września o godz. 11, Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona w kaplicy Matki Bożej Anielskiej w Laskach. Po niej odbędzie się modlitwa przy sarkofagu bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej.

W pierwszą rocznicę beatyfikacji, w poniedziałek 12 września, będą sprawowane dwie Msze św. dziękczynne. Pierwsza z nich, o godz. 18 w Świątyni Opatrzności Bożej, a druga - o godz. 19 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, gdzie znajduje się grób bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Kard. Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Czacką beatyfikowano 12 września 2021 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Uroczystej Mszy świętej w imieniu papieża Franciszka przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Wspomnienie liturgiczne bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej jest obchodzone 19 maja, a bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego 28 maja, jako nawiązanie do rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia - 28 maja 1981 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy