Nowy numer 48/2022 Archiwum

Ruszyła świąteczna Szlachetna Paczka. Każdy może dołączyć

Od 12 listopada na: szlachetnapaczka.pl możemy wybrać rodzinę lub osobę, której sprawimy wymarzony świąteczny prezent.

W ubiegłym roku przed Bożym Narodzeniem w ramach Szlachetnej Paczki podarunki o wartości 13 166 248 zł dotarły do 2671 mazowieckich rodzin. Ucieszyły w sumie 7279 osób.

Organizatorzy mają nadzieję, że także w tym roku każdy potrzebujący znajdzie swojego św. Mikołaja, który spełni jego marzenia. A te są często bardzo przyziemne: łóżko (żeby członkowie rodziny nie musieli spać w jednym na przemian), kołdra, pościel, lodówka, kuchenka, ciepła kurtka, rowerek dla dziecka...

Wolontariusze Szlachetnej Paczki weryfikują zgłoszone rodziny, a baza otwarta 12 listopada każdego dnia się poszerza. Można z niej wybrać osobę lub rodzinę z dowolnego województwa i samemu albo z grupą przyjaciół, współpracowników kupić wymarzone prezenty. A te są zawsze "szyte na miarę".

Każda osoba wpisana do bazy dokładnie pisze, czego potrzebuje i o czym marzy. Te marzenia starają się spełnić darczyńcy (podczas ubiegłorocznej akcji na Mazowszu było ich 118 293), którzy do 10 grudnia kompletują Szlachetne Paczki i dostarczają je do wybranego magazynu. Dotrą one do adresatów w Weekend Cudów 10 i 11 grudnia.

Kiedy nie jesteśmy w stanie przygotować paczki, zawsze możemy wesprzeć akcję datkiem. Nadal też w całej Polsce poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą organizacyjnie w przedsięwzięciu.

Szlachetną Paczkę wspierają znane osoby. Co roku prezenty przygotowuje prezydent Andrzej Duda z żoną. W tym roku spakują je również m.in. Anna Lewandowska, Iga Świątek, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Kinga Baranowska, Krzysztof Wielicki czy Joanna Jabłczyńska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy