Nowy numer 48/2022 Archiwum

W Warszawie będzie można kupić tańszy węgiel

Stolica dołączyła do grona samorządów, które umożliwią mieszkańcom sprzedaż surowca po preferencyjnych cenach.

Ustawa o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych zakłada, że samorządy będą kupować węgiel w cenie 1,5 tys. zł za tonę, a następnie odsprzedawać go mieszkańcom nie drożej niż 2 tys. zł za tonę. W Warszawie węgiel rozdysponuje Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

Na podstawie uzupełnionych ankiet od mieszkańców, którzy opalają domy i mieszkania węglem, stolica w ubiegłym tygodniu złożyła zapotrzebowanie na zakup ponad 5 tys. ton węgla. Warszawiacy zainteresowani zakupem węgla będą musieli, zgodnie z ustawą, złożyć odpowiedni wniosek. Wzór dokumentu dostępny jest na stronie: um.warszawa.pl/preferencyjny-zakup-paliwa-stalego >> Uzupełniony wniosek można składać do 15 kwietnia 2023 roku w dzielnicowych Wydziałach Obsługi Mieszkańców lub elektronicznie przez platformę ePUAP.

Następnie transport węgla będzie można zamówić i uzgodnić z MPO telefonicznie lub mailowo. Mieszkańcy będą mogli również odebrać węgiel samodzielnie bezpośrednio z miejsca składowania. Obecnie na ten cel przygotowane są dwie lokalizacje - przy ul. Mortkowicza na Ursynowie oraz przy ul. Kampinoskiej na Bielanach.

Wszelkie szczegóły, w tym dane kontaktowe do zamawiania transportu oraz kwestie związane z płatnością za węgiel, zostaną podane na stronie miejskiej spółki >>

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy