Nowy numer 48/2022 Archiwum

Jak przygotować się do śmierci? Wkrótce spotkanie "Duchowość dla Warszawy"

Tematem listopadowego spotkania "Duchowość dla Warszawy" będzie śmierć, żałoba, przygotowanie do własnego odejścia. Co mówią o tym medycyna i teologia?

Rzeczywistość śmierci rodzi wiele niepokoju, a nawet lęku. Jakie będzie odchodzenie naszych bliskich? Jak przeżywać żałobę? Co stanie się z nami w ostatnim momencie naszego ziemskiego życia? Jak możemy rozmawiać o śmierci? Co wiemy na temat życia wiecznego? Czy współczesna medycyna oraz teologia mogą nam pomoc w oswojeniu śmierci?

Te i wiele podobnych pytań zostanie podjętych podczas otwartego wykładu „Jak dobrze przygotować się do śmierci?”, który wygłoszą: ks. dr Bogdan Kulik MSF (WT UAM Poznań, Apostolstwo Dobrej Śmierci) oraz dr hab. n. med. Jakub Pawlikowski (prof. Uniwersytetu Medycznego w Lublinie). Będzie to spojrzenia na śmierć z duchowego i medycznego punktu widzenia.

Wykład odbędzie się 30 listopada (środa) o godz. 19 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (ul. Krakowskie Przedmieście 66).

Na kontynuację cyklu „Duchowość dla Warszawy” zapraszają organizatorzy: Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy