Nowy numer 6/2023 Archiwum

Zmarł ks. Józef Jędrzejewski

"Cudowny człowiek o wielkim sercu. Zawsze umiał pocieszyć człowieka oraz poprawić mu humor. Niech mu tam dobrze będzie w Niebieskim Królestwie" - żegnają Zmarłego wierni.

W wieku 72 lat zmarł 26 listopada ks. kanonik porucznik Józef Jędrzejewski.

Urodził się 1 sierpnia 1950 r. w rodzinie Franciszka i Stanisławy z d. Cyngot. Ukończył grójeckie liceum. Jako alumn seminarium warszawskiego odbywał służbę wojskową w jednostce kleryckiej Szczecin-Podjuchy. Święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1975 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Był wikariuszem m.in. w parafiach: Łęki Kościelne, Dobre, Przybyszew, Sulejówek, Klembów, par. Św. Józefa na Kole, par. Św. Maksymiliana Kolbego na Służew­cu oraz w Łomnej. W latach 1988-1995 był kapelanem Zakładu Karnego na Służewcu. W latach 2007-2014 proboszcz parafii Świętego Ducha w Werdunie, w latach 2014-2022 był kapelanem grójeckiego szpitala. 2 marca 2007 r. otrzymał przywilej noszenia pierścienia, rokiety i mantoletu. Decyzją zwierzchnika Sił Zbrojnych RP, prezydenta Andrzeja Dudy w 2017 r. został mianowany na stopień podporucznika.

W tym roku, ks. kanonik Józef Jędrzejewski, dotychczasowy kapelan w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu oraz rezydent w parafii Świętego Mikołaja Biskupa, zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Otwocku.

"Będzie na zawsze w mojej pamięci za pracę z chorymi", "Cudowny człowiek o wielkim sercu. Zawsze umiał pocieszyć człowieka oraz poprawić mu humor. Niech mu tam dobrze będzie w Niebieskim Królestwie" - żegnają Zmarłego znający go wierni.

Pogrzeb śp. ks. Józefa w jego rodzinnej parafii w Prażmowie planowany jest  3 grudnia o godz. 12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy