Nowy numer 6/2023 Archiwum

U dominikanów przy ul. Freta pojawią się świąteczne stragany

Dochód z Charytatywnego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się 11 grudnia, zostanie przekazany na wyposażenie domu społecznego w Fastowie w Ukrainie.

Plac przed kościołem dominikanów przy ul. Freta 10 wypełnią świąteczne stoiska. 11 grudnia od godz. 10 do 22.30 będzie można tam kupić świąteczne prezenty, wypieki, rękodzieło i choinkowe ozdoby. Tradycyjnie nie zabraknie charytatywnej kawiarni i antykwariatu. Całkowity zysk będzie przeznaczony na wyposażenie domu społecznego w Fastowie w Ukrainie.

- Charytatywni Freta od 13 lat wspierają działalność Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie. Od momentu wybuchu wojny Ukrainy z Rosją rozszerzyliśmy nasze działania i organizujemy pomoc humanitarną. Całkowity dochód z tegorocznego Bożonarodzeniowego Jarmarku Charytatywnego chcemy przeznaczyć wyposażenie domu społecznego w Fastowie w Ukrainie - mówi Anna Stadnicka, koordynatorka Charytatywnego Jarmarku Bożonarodzeniowego. - To miejsce, które w przyszłości będzie hospicjum, znajdą się tam mieszkania socjalne, noclegownia dla bezdomnych, ale teraz będzie miało za zadanie dać schronienie uchodźcom ze wschodu i południa Ukrainy, którzy stracili swoje domy w wyniku rosyjskiej agresji, a także uciekają przed brakiem prądu i ogrzewania - dodaje.

Na specjalnym stoisku świątecznym będzie można zakupić wyjątkowe kartki bożonarodzeniowe, a wśród nich reprinty stworzone w 1962 r. przez wybitnego polskiego ilustratora Janusz Grabińskiego, jak również kartki autorstwa Tomasza Biłki OP czy ukraińskiej artystki Olii Krawczenko. Będzie można kupić także stroiki świąteczne, aromatyczne świece i kolorowe skarpetki i czapki, a dzięki uprzejmości Ambasadora Szwajcarii, napić się prawdziwej szwajcarskiej czekolady. Na stoisku Klubu książkowego św. Jacka będzie można nabyć wartościową lekturę.

W niedzielę przed kościołem oo. dominikanów pojawi się również charytatywna kawiarnia, a o 11.30 w ogrodzie przy klasztorze dominikanów rozpocznie się rodzinna bożonarodzeniowa, rodzinna gra terenowa. Z kolei o godz. 17 na placu przed kościołem w świąteczny nastrój wprawi przechodniów koncert zespołu Brass Federacja.

W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w charytatywnej licytacji online! Aktualności związane z tegorocznym Charytatywnym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym można znaleźć na http://www.facebook.com/jarmarknafreta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy