Nowy numer 17/2024 Archiwum

Sanktuarium w Loretto łączy w sobie wiele Bożych tajemnic

W polskim Loretto 10 grudnia świętowano uroczystość Matki Bożej Loretańskiej. Mszy św. przewodniczył bp Dariusz Zalewski z Ełku, który w swoim herbie wizerunek Madonny z Loreto.

Bezpośrednim przygotowaniem i wprowadzeniem do Eucharystii był Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny w wykonaniu sióstr loretanek. W sanktuarium loretańskim w polskim Loretto znajduje się łaskami słynąca figura MBL, która jest wierną kopią figury Madonny Loretańskiej z Domku Loretańskiego we włoskim Loreto. "W Loreto rozważamy i odkrywamy na nowo narodziny Chrystusa - Słowa Bożego i Jego ziemskie życie, pokorne i ukryte, życie dla nas i z nami” - powiedział przed laty św. Jan Paweł II.

- Dzień ten jest także świętem patronalnym Rodziny Loretańskiej, powstałej 23 lata temu przy tutejszym sanktuarium, którą reprezentują dziś osoby świeckie, ale także kapłani i siostry zakonne - zaznaczyła s. Brygida Olędzka, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. - Są i inni wierni, którzy w tym miejscu przeżywają swoją głębszą więź z Kościołem oraz oddają cześć Matce Słowa Wcielonego. Maryja w czczonym przez nas tu wizerunku, odwołuje nas do domu Świętej Rodziny z Nazaretu, stąd sanktuarium w Loreto, łącząc wiele tajemnic życia Bożego, staje się domem Bożym, do którego przychodzimy z naszymi doczesnymi sprawami. Loreto bowiem to sanktuarium Słowa Wcielonego, Ducha Świętego, Niepokalanej, ukrytego życia Chrystusa, ale także życia rodzinnego, uświęconej pracy i pojednania, sanktuarium "Niech mi się stanie”, ludzi chorych i tych, co są w drodze - dodała.

Członkowie Rodziny Loretańskiej od beatyfikacji bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego co miesiąc podejmują czuwania nocne. Swoją modlitwą wspierają świat w istnieniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy