Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

W sobotę Msza św. w intencji Benedykta XVI z udziałem Episkopatu Polski

Odprawionej 7 stycznia w południe Eucharystii w intencji zmarłego papieża seniora, w Świątyni Opatrzności Bożej, przewodniczyć będzie abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

Do wspólnej modlitwy w czasie Eucharystii, która będzie sprawowana 7 stycznia o godz. 12, zaproszeni są księża, osoby konsekrowane oraz wierni świeccy. "Wraz z całym Kościołem, który jest w Polsce, modlimy się o życie wieczne dla zmarłego oraz dziękujemy za jego oddane Bogu i ludziom życie, oraz wybitny pontyfikat, którymi Stwórca obdarzył Kościół powszechny" - podkreślił w komunikacie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Msza św. pogrzebowa Benedykta XVI odbędzie się w czwartek 5 stycznia o 9.30 na placu św. Piotra, przewodniczyć jej będzie papież Franciszek. Abp Stanisław Gądecki poprosił, aby tego dnia we wszystkich kościołach w Polsce została odprawiona Msza św. żałobna w intencji zmarłego papieża seniora. "Zmarłego powierzajmy Bożemu Miłosierdziu. Niech odpoczywa w pokoju!” - dodał przewodniczący KEP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy