Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Gwiazda prowadziła w Komorowie

Prawie 1000 wiernych zgromadziło się w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, aby świętować narodziny Jezusa.

Komorowski Orszak Trzech Króli rozpoczął się uroczystą Mszą św. w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Księża przywitali Świętą Rodzinę i królów. Następnie kilkaset osób ruszyło ulicami miasta. Byli to nie tylko mieszkańcy Komorowa, ale także okolicznych miejscowości, szczególnie Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego.

Tematem tegorocznego orszaku była Gwiazda Betlejemska, czyli przewodniczka mędrców wędrujących w poszukiwaniu nowo narodzonego Króla. Za gwiazdą w orszaku podążali rodzice i dzieci przebrane w stroje nawiązujące do epoki. Aniołki, pastuszkowie, królowie i Święta Rodzina to mieszkańcy pobliskich miejscowości, uczniowie okolicznych szkół i dzieci z lokalnych przedszkoli. Towarzyszyli im wolontariusze, którzy śpiewali kolędy, strażacy, harcerze i policjanci oraz straż miejska wpierające wydarzenie.

Następnie orszak udał się do przedszkola prowadzonego przez siostry zakonne w Komorowie. Po odegraniu scen ofiarowania darów, błogosławieństwie, wspólnym kolędowaniu, uczestnicy mieli okazję zjeść pączki, grochówkę i wypić ciepłe kakao i herbatę.  

Komorowska parafia organizowała orszak wspólnie z siostrami zakonnymi ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Rodziny oraz Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP oraz Stowarzyszeniem Rodziców na Fali, które integruje środowisko szkoły podstawowej Sternik w Pruszkowie. W Komorowie wydarzenie było organizowane po raz drugi, wcześniej Stowarzyszenie przygotowywało je w Pruszkowie oraz Nadarzynie.

Co roku w Orszaku Trzech Króli może wziąć udział każde dziecko, każda rodzina i każda osoba, która chce świętować Boże Narodzenie. Informacje o tym wydarzeniu, podobnie jak innych, organizowanych przez lokalne wspólnoty wiernych i rodziców, przekazywane są przez lokalną prasę oraz social media. Zapraszamy do wspólnego kolędowania za rok!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy