Nowy numer 5/2023 Archiwum

"Siostry Nadziei", czyli opowieści o wojnie w Ukrainie z perspektywy kobiet

24 stycznia w Centrum Myśli Jana Pawła II odbędzie się spotkanie z Agatą Puścikowską, naszą redakcyjną koleżanką, s. Renatą Jurczak, która pracuje w Charkowie, oraz ks. Leszkiem Kryżą, kierującym Zespołem Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Goście podejmą temat aktualnej sytuacji w Ukrainie w oparciu o książkę "Siostry Nadziei. Nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na Ukrainie". Wydarzenie jest organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana” Odział Okręgowy w Warszawie i odbędzie się 24 stycznia o 17.30 w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, I piętro.

- Ta książka to pokorna próba opowiedzenia o wojnie z perspektywy kobiecej, a dzięki temu bliskiej rodzinom, dzieciom, ludziom starszym i zależnym, sierotom i osobom z niepełnosprawnościami - powiedziała A. Puścikowska, autorka publikacji wydanej przez wydawnictwo Znak.

- 24 lutego 2022 roku przeszedł do historii jako moment, który zmienił życie milionów ludzi nie tylko w Ukrainie, ale też w Polsce i wielu innych krajach. To dzień, który na zawsze odmienił życie konkretnych osób, wywrócił je do góry nogami, zburzył ich spokój. (…) Siostry zakonne, które zdecydowały się na pozostanie w kraju ogarniętym wojną, zaczynają chronić cywilów, przyjmować ich pod swój dach, opiekować się sierotami wojennymi, wspierać żołnierzy, a często i leczyć, bo są i takie, które jako pielęgniarki, lekarki, psycholożki docierają na front - podkreśliła.

W spotkaniu udział wezmą również s. Renata, orionistka, która pracuje w Domu Samotnej Matki "Nadzieja" w Charkowie, oraz ks. Kryża SChr - dyrektor biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.

Rozmowę poprowadzi Marta Karpińska, redaktor naczelna kwartalnika "Civitas Christiana". Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Centrum Medialne "Civitas Christiana".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy