Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Święto papieskie w Świątyni Opatrzności Bożej

10 lat temu Ojciec Święty Franciszek został wybrany na papieża. Po 6 latach posługi z Polską żegna się nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio. Za posługę obydwu będziemy dziękować 13 marca w Wilanowie.

Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza wszystkich diecezjan na Mszę św. dziękczynną z udziałem Episkopatu Polski, która będzie sprawowana w Świątyni Opatrzności Bożej 13 marca o godz. 18.

- Dziękujemy za pontyfikat i prosimy o Boże błogosławieństwo na dalsze lata dla papieża Franciszka. Ale mamy także jeszcze jeden powód do dziękczynienia. Nuncjusz apostolski w Polsce abp Pennacchio po 6 latach posługiwania w naszej ojczyźnie przechodzi do pracy w Papieskiej Akademii Dyplomatycznej w Rzymie. Podziękujemy Bogu za lata reprezentowania przez niego Ojca Świętego w Polsce, za nominacje i wiele decyzji, które pogłębiły łączność Kościoła w Polsce ze Stolicą Apostolską - zaprasza metropolita warszawski.

Kardynał Nycz zaprasza do uczestnictwa w uroczystościach m.in. wiernych z parafii, gdzie nuncjusz apostolski posługiwał, sprawując Msze św. i udzielając sakramentu bierzmowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy