Nowy numer 22/2023 Archiwum

Akademia dla Rodziców

Jak pokochać zbuntowanego nastolatka? Jak stawiać granice z miłością? Dekalog mamy i taty - to tylko niektóre z zagadnień poruszanych w ramach otwartych spotkań dla rodziców, które odbywają się w parafii na Chomiczówce.

Pierwsza edycja akademii odbyła się w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych (ul. Conrada 7) jesienią 2022 roku. 21 marca startuje edycja wiosenna. Tego dnia ekspertem Akademii dla Rodziców będzie Janusz Wardak, trener i doradca rodzinny, tata 10 dzieci, który tego dnia opowie o "10 przykazaniach mamy i taty". 18 kwietnia Maciej Tryburcy, tata 6 dzieci, który od 10 lat rozwija organizację skautingu katolickiego "Wędrownicy", odpowie na pytanie: "Jak pokochać zbuntowanego nastolatka?", a 9 maja Marta Kirylczuk, pedagog i terapeuta dziecięcy, oraz Hanna Słodownik, trener i wychowawca, podzielą się wiedzą, "Jak stawiać granice z miłością?". Spotkania odbywają się w sali Matki Bożej o godz. 18.

- Idea nieodpłatnych spotkań poruszających ważne tematy wychowawcze zrodziła się z głosu parafian, którzy wyrażali taką potrzebę w ankietach synodalnych - wyjaśnia Anna Binkiewicz z Kościoła Domowego na Chomiczówce, pomysłodawczyni Akademii dla Rodziców.

W ramach pierwszej edycji akademii, która odbyły się jesienią, zorganizowano trzy spotkania: "Czy smartfon jest taki groźny?" z udziałem Moniki Przybysz, medioznawcy, "Dlaczego moje dziecko mnie nie słucha?" z udziałem Łukasza Godka, psychologa i psychoterapeuty, oraz "Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności?" z udziałem Igi i Konrada Grzybowskich z Fundacji "Ster na miłość".

W organizację pierwszych spotkań zaangażowały się dwa małżeństwa i jeden z księży posługujących w parafii, a całe przedsięwzięcie od początku wspierał ks. prał. Jan Szubka, proboszcz parafii na Chomiczówce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast