Nowy numer 22/2023 Archiwum

Majowe czas zacząć!

W majowe wieczory spod krzyży podwórkowych i kapliczek przydrożnych słychać Litanię Loretańską. W Warszawie jest kilkanaście takich miejsc.

Przy co najmniej dwóch kapliczkach modlitwa będzie odbywała się codziennie. Dotyczy to parafii Matki Bożej Różańcowej na Bródnie i św. Maksymiliana Kolbego na Mokotowie. W pierwszym miejscu sąsiedzi będą się spotykać o godz. 20 przy kapliczce Matki Bożej Róży Duchownej przy ul. Syrokomli, blisko ul. Wysockiego, prosząc Boga w intencji dzieci i młodzieży. Drugim miejscem jest teren Torów Wyścigów Konnych Służewiec, gdzie o godz. 19 przy kapliczce z 1926 r. nieopodal stawu spotykają się emerytowani i obecni trenerzy, dżokeje, jeźdźcy oraz stajenni.

Majowe w terenie, każdego czwartku w innym miejscu, organizuje też parafia Św. Trójcy na Solcu. Odbywające się tu od ponad 20 lat nabożeństwa to montaż modlitewno-poetycki, czasami z podkładem muzycznym, bazujący na mniej popularnych litaniach i tradycyjnych pieśniach. Ostatnie nabożeństwo co roku ma charakter patriotyczny, gdyż odbywa się w miejscu pamięci narodowej przy murze straceń przy kościele.

Majowe czas zacząć!   Majówka na Bródnie. Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość

Bogata w kapliczki Praga też będzie modlić się wieczorami na dworze. W parafii MB z Lourdes plan spotkań będzie podawany na bieżąco. W  najbliższy wtorek 2 maja majowe odbędzie się przed kapliczką przy ul. Wileńskiej 18, a w czwartek 4 maja przy ul. Szwedzkiej 11.

Modlić będzie się także Ochota. W parafii Opatrzności Bożej na Rakowcu w niedziele po wieczornej Mszy św. parafianie będą czcić Maryję przy kapliczkach parafialnych. Za każdym razem w innym miejscu. W najbliższą niedzielę 7 maja spotkają się przy kapliczce przed kościołem.

Nabożeństwa majowe odprawiane będą także przy kapliczkach parafii św. Karola Boromeusza w Wawrze. Modlitwa odbędzie się w wyznaczonych miejscach o godz. 20.00. W pierwszym tygodniu maja będą to: 3 maja – ul. Poprawna 120/124, 5 maja – róg ulicy Zabielskiej i ul. Papierowej.

Jak co roku na plenerowe nabożeństwa majowe zaprasza też parafia na Nadwiślu. W pierwszych dniach maja parafianie spotkają się: 1 maja o godz. 20.30 przy kapliczce MB Częstochowskiej, przy skrzyżowaniu Wału Miedzeszyńskiego i Przewodowej, 3 maja o godz. 20.30 przy kapliczce MB Łaskawej na Wale Miedzeszyńskim, w rejonie ul Ogórkowej, 5 maja o godz. 20.30 przy kapliczce MB Fatimskiej przy ul Sitowie, a 8 maja o godz. 20.00 przy krzyżu przy ul. Kminkowej. Szczegółowy harmonogram jest umieszczony na stronie parafii.

Zapewne miejsc majowych modlitw w stolicy jest więcej. Zapraszamy Państwa do przysyłania nam powiadomień mailowych na adres: warszawa@gosc.pl,  gdzie jeszcze odbywają się majowe nabożeństwa. Zdjęcia mile widziane.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast