Nowy numer 38/2023 Archiwum

Do Markowej

Karty na beatyfikację rodziny Ulmów są jeszcze do odebrania w Księgarni na Miodowej.

Beatyfikacja Wiktorii i Józefa Ulmów już w niedzielę o godz. 10.

Wstęp do sektorów możliwy jest tylko za okazaniem karty wstępu. Są one jeszcze dostępne w księgarni przy ul. Miodowej 17/19 i obejmują sektor A7 i A6. Odbiór kart możliwy jest w godzinach pracy księgarni, czyli w piątek w godz. 9-18 i w sobotę w godz. 9-15.

W dniu beatyfikacji obowiązywać będą w Markowej nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Do liczącej 4,5 tys. mieszkańców miejscowości przyjedzie bowiem ok. 32 tys. pielgrzymów.

Uroczystości będzie przewodniczył kard. Marcello Semeraro, watykański prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Msza rozpocznie się o godz. 10 i potrwa ok. 2 godzin. Zakończy ją połączenie na modlitwę Anioł Pański z papieżem Franciszkiem.

Z chwilą ogłoszenia formuły beatyfikacyjnej zostanie odsłonięty obraz rodziny Ulmów oraz wniesiony relikwiarz.

Wszystkie informacje związane z beatyfikacją są zamieszczane na stronie Ulmowie.pl.

W Markowej spodziewani są prezydent i premier RP. Zaproszenie skierowano także do prezydentów i premierów państw europejskich oraz do episkopatów państw sąsiadujących z Polską.

Uroczystość odbędzie się w pobliżu Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów i w sąsiedztwie skansenu, do którego przeniesiono dom rodziny Szylarów. W domu tym ukrywano siedmioro Żydów z rodziny Weltzów. Im, w przeciwieństwie do osób ukrywanych przez Ulmów, udało się przeżyć wojnę.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast