Nowy numer 38/2023 Archiwum

Noc świadectw na Mokotowie

Już po raz 13. w kościele św. Michała będzie można posłuchać świadectw o działaniu Boga w życiu zwykłych ludzi.

W czasie Nocy Świadectw będzie można także skorzystać m.in. z sakramentu pokuty i pojednania oraz poprosić o modlitwę wstawienniczą. XIII Noc Świadectw odbędzie się pod hasłem "Ja, Pan, przychodzę Ci z pomocą (Iz 41,13)" w sobotę 23 września o 19.30.

– Nie ma tu nic wyreżyserowanego, przychodzą tu osoby, które chcą dzielić się swoimi autentycznymi, żywymi historiami – zapewnia jedna z organizatorek XIII Nocy Świadectw, Magda Potapiuk. – To chyba jakiś paradoks, ale kiedy mówi się, że młodzi odchodzą z Kościoła, to my widzimy na Nocy Świadectw coraz więcej młodych twarzy. Nie brakuje też osób w średnim wieku. Młodsi ludzie zaczęli pojawiać się częściej w latach pandemii, być może ten trudny czas pchnął ich w kierunku poszukiwania Boga.

W tym roku świadectwa będą przeplatane modlitwą i uwielbieniem, które poprowadzi zespół gospel „Z Potrzeby Serc”. Przez cały czas będzie można również wziąć udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy. Spotkanie zakończy się Mszą Świętą o 22.30.

– Jeśli czujesz, że toniesz albo, że Pan Bóg puka do ciebie, lecz nie masz odwagi się otworzyć, to po prostu przyjdź i zobacz, jak inni się odważyli i jak to zmieniło ich życie. On na pewno rzuci ci koło ratunkowe, ale to czy je złapiesz, czy skorzystasz z Bożej pomocy, zależy już od ciebie. Dlatego koniecznie zarezerwuj sobie czas na Noc Świadectw – zaprasza Magda Potapiuk.

Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na YouTube parafii św. Michała oraz na Facebooku Nocy Świadectw. Noc Świadectw organizuje Diakonia Ewangelizacyjna Odnowy w Duchu Świętym, działająca przy parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, grupy modlitwy wstawienniczej Odnowy w Duchu Świętym oraz wspólnoty parafialne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast