Nowy numer 48/2023 Archiwum

Grand Prix dla chóru Gloria Brunensis z Czech

W XVI edycji Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego wzięło udział 18 chórów z Polski, Czech, Litwy i Estonii.

Festiwal Varsovia Cantat jest organizowany co roku od 2005 roku w Warszawie. Nie odbył się jedynie w 2020 i 2021 roku z powodu obostrzeń COVID-19.

W XVI edycji Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego wzięło udział 18 chórów z Polski, Czech, Litwy i Estonii. Jury w składzie: prof. Paweł Łukaszewski, Carmen Moreno, Bernhard Gfrerer, Damijan Mocnik oraz Marcin Cmiel przyznało chórom brązowe, srebrne i złote dyplomy. Nagrodę Grand Prix dla najlepszego zespołu otrzymał chór Gloria Brunensis z Czech. Poza częścią konkursową i koncertem galowym odbyły się dwa koncerty wieczorne w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie.

W kategorii chórów mieszanych złoty dyplom otrzymał Kameralny Chór Politechniki Warszawskiej, w kategorii chórów młodzieżowych - Chór LXXV LO im. Jana III Sobieskiego, a w kategorii chórów dziecięcych - Canzona Chór SP nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Siedlec. Chór parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Zalesiu Dolnym otrzymał brązowy dyplom w kategorii chórów mieszanych.

Festiwal Varsovia Cantat jest jednym z ważniejszych festiwali chóralnych muzyki a cappella o charakterze konkursu w Europie Środkowej. Dotychczas wzięło w nim udział ponad 350 chórów z prawie 30 krajów, włączając w to chóry z krajów tak odległych, jak Indonezja, Nigeria czy Liban.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy