W uroczystość Chrystusa Króla, w przededniu 81. rocznicy urodzin abp. Henryka Hosera, w kościele przy ul. Skaryszewskiej bp Romuald Kamiński odsłonił tablicę poświęconą poprzedniemu pasterzowi diecezji.
Na dzień poświęcenia tablicy wybrano uroczystość Chrystusa Króla, gdyż właśnie Chrystus Król jest patronem warszawskiej prowincji pallotynów. To wezwanie nosi także kościół przy ul. Skaryszewskiej 12. Dodatkowo 26 listopada to dzień przed 81. rocznicą narodzin abp. Hosera.
Podczas Mszy św. odpustowej modlili się rodzina abp. Hosera oraz środowisko medyczne, siostry pallotynki i Rycerze JP2.
- Upamiętnimy lekarza, pallotyna, misjonarza, sekretarza pomocniczego Kongregacji Ewangelizacji Narodów, trzeciego biskupa diecezji warszawsko-praskiej, wizytatora apostolskiego w Medjugorje, człowieka, który nie tylko zawołaniem biskupim, ale przed wszystkim swoim życiem głosił: "Bóg jest większy" - mówił na początku Eucharystii ks. Waldemar Pawlik, przełożony prowincjalny warszawskich pallotynów.
Przypomniał, że abp Hoser był związany z kościołem przy ul. Skaryszewskiej 12 i 27 listopada obchodziłby 81. rocznicę urodzin.
Uroczystości przewodniczył bp Kamiński. W homilii zwrócił uwagę, że Zbawiciel jest nie tylko Królem, ale i Dobrym Pasterzem. Przywołał scenę z filmu "Jezus z Nazaretu", w której reżyser Franco Zeffirelli ukazał Jezusa pośród ogromnej gromady owiec. - Każdy z nas powinien być dobrym pasterzem. Gdy wspomnimy matkę, ojca, nauczyciela, wychowawcę, kapłana, dyrektora, przełożonego - we wszystkim tym chcielibyśmy, żeby zafunkcjonował obraz dobrego pasterza, pełnego miłości i troski, oddanego sercem - mówił bp Kamiński.
Przypomniał też, że Pan Bóg nie potrzebuje wielkich rzeczy do świętości, ale zwraca uwagę na dobre i drobne gesty, wypełnione miłością, zwłaszcza poprzez umiłowanie drugiego człowieka.
Na zakończenie Mszy św. bp Kamiński poświęcił tablicę ku pamięci abp. Hosera. Znajduje się ona po prawej stronie kościoła, zaraz po wejściu do świątyni.
Uroczystość odpustowa w parafii św. Wincentego Pallottiego zakończyła się wystawieniem Najświętszego Sakramentu, odmówieniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktu zawierzenia świata i Polski Sercu Jezusowemu.