Nowy numer 09/2024 Archiwum

Marcin Wargocki wydaje płytę "Droga"

Poezja śpiewana i piosenka autorska. Słowa do przemyśleń i delikatne brzmienie gitary. Marcin Wargocki wydaje płytę "Droga".

Podpowiada na niej, jak iść przez dzisiejszy świat w obecności Boga.

Niektóre utwory, np. "Powrót" czy "Święta", wprost zachęcają do pogłębienie relacji ze Stwórcą. Inne, np. "Z tobą", można odnosić też do relacji międzyludzkich. Tytułowa "Droga", wykonana z przyjacielem i mentorem, liderem i twórcą zespołu Stare Dobre Małżeństwo Krzysztofem Myszkowskim, to doskonała propozycja i modlitwa na Wielki Post. W tym utworze usłyszymy także Wojciecha Czemplika na skrzypcach, Romana Ziobrę na basie i fortepianie oraz Ryszarda Żarowskiego na gitarze. O tej piosence artysta mówi tak: - Kiedy śpiewam "Drogę", wzruszam się do łez. Wraz ze łzami, każdą ich kroplą, modlę się o pomoc, ulgę i nadzieję dla tych, którym wydaje się, że to koniec. Błogosławię, na tyle, ile umiem, całym sercem chorych, zranionych, bliskich, tych, którzy nagle i niespodziewanie odeszli, wyśmiewanych, zdradzonych, niesłusznie oskarżanych, najuboższych, nałogowców i tych, których konkretnie nie wymieniłem, ale są - mówi M. Wargocki.

Na krążku znajduje się 13 autorskich utworów utrzymanych w klimacie poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. - Szykując się do drogi, do jakiejś wyprawy, zawsze próbuję zgłębić okolice. Poznaję, co warto zobaczyć, co zwiedzić, gdzie pójść. Tak samo było w przypadku tej "Drogi". Materiał na płycie to owoc dwóch lat przygotowań. Zgłębiania rewirów muzycznych, w które warto pójść. To dobrze przygotowana podróż, do której teraz zapraszam wszystkich - zachęca artysta.

Towarzyszą mu muzycy, których można było usłyszeć na wydanej w 2022 r. płycie "Do głębi". Bogdan Żywek gra na gitarze, Anna Bojas - na skrzypcach, a Katarzyna Wierzbicka - na altówce. Gościnnie występują Michał Kaczor, kwartet smyczkowy Arte i Michał Grott.

Premiera krążka odbędzie się w Józefowie 17 lutego o godz. 18 w MOK przy ul. kard. Wyszyńskiego 1. Bezpłatne bilety można rezerwować na: biletyna.pl.

Już 18 lutego artysta wystąpi w kościele św. Tadeusza Apostoła na Sadybie, 25 lutego - w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie, 3 marca - w katedrze praskiej, 10 marca - w parafii Matki Bożej Pięknej Miłości na Tarchominie, a 17 marca - w kościele św. Włodzimierza na Bródnie.

Patronat honorowy na płytą objął bp Romuald Kamiński.

Marcin Wargocki muzykę kocha od dziecka. Samodzielną przygodę z gitarą rozpoczął w wieku 14 lat. Pasjonuje go twórczość Starego Dobrego Małżeństwa. Ma 45 lat, żonę i trójkę dzieci. Tworzy w podwarszawskim Józefowie.

Dla Czytelników Edycja Świętego Pawła ufundowała trzy płyty.

Otrzymają je nadawcy 5., 10. i 15. e-maila z hasłem: "Marcin Wargocki", wysłanego do nas na adres: warszawa@gosc.pl z podaniem imienia i nazwiska oraz adresu niezbędnego do wysyłki.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu ogólnego konkursów  w Gościu Niedzielnym dostępnego na stronie https://www.igomedia.pl/doc/4733137.OGOLNY-REGULAMIN-KONKURSOW-INSTYTUTU-GOSC-MEDIA.

Przystąpienie do konkursu jest także równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów przeprowadzenia konkursu.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom, realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu, jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy