Nowy numer 15/2024 Archiwum

Odkryli to, co najpiękniejsze

1 marca wchodzi na ekrany ponad 100 kin film "Powołany 2".

Przedstawia on historię czterech osób, które dość mocno zmieniły swoje życie, nawróciły się, wyszły na prostą mimo dramatycznych doświadczeń. Ich losy to prawdziwe wydarzenia, przez które przeszli były gangster Paweł Cwynar, modelka Klaudia Tołłoczko, chcący popełnić samobójstwo Bartek Krakowiak oraz wychowany na ulicy i w domu dziecka Dobromir Makowski.

Opowieść o nich przedstawia widzowi i młodym ludziom proboszcz w odnawianym kościele.

W rolach głównych występują: Jakub Dmochowski, Marcin Kwaśny, Henryk Gołębiewski, Wiktoria Gąsiewska, Mateusz Gąsiewski, Alicja Ostolska, Patryk Cebulski, Anna Nieciąg i Patryk Smarski.

Nowy film Jana Sobierajskiego to kontynuacja fabuły, która prawie dwa lata temu miała swoją premierę na YouTubie. Jego twórcy mają nadzieję, że spełni on rolę ewangelizacyjną i przyciągnie do Boga nie tyle przekonanych o Jego istnieniu, co osoby będące na bakier z wiarą.

- Druga część filmu jest skierowana na powołanie osób świeckich. To są historie, które pokazują, że każdy z nas ma swoje miejsce na ziemi. I myślę, że pięknie pasują tu słowa bł. Carla Acutisa: "Wszyscy rodzimy się jako oryginały, a wiele osób umiera jako kopie". Myślę, że ten film odkrywa takie potencjały, które leżą w każdym z nas - zapowiada J. Sobierajski.

Historie do tego filmu wybierane były przez kilka lat. - Są one są na tyle mocne, że każdy widz odnajdzie w nich cząstkę siebie. To historie osób, które przegrały swoje życie, ale dzięki łasce Boga powstały z kolan i stały się inspiracją dla wielu ludzi na całym świecie - dodaje.

Na początku lutego reżyser za pierwszą część "Powołanego" otrzymał Srebrną Rybę, zwaną "katolickim Oscarem". Została ona przyznana w Pałacu Cesi w Rzymie podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Katolickich "Mirabile Dictu".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy