W obliczu propozycji zmian prawnych, które uderzają w istnienie najbardziej bezbronnych dzieci, wspólnoty i organizacje tworzące Inicjatywę Zjednoczeni 2022 zapraszają do uczestnictwa w tej modlitwie.
W piątek 15 marca ulicami stolicy przejdzie Męska Droga Krzyżowa za Życiem. Będzie aktem pokuty i wynagradzania Panu Bogu za grzechy popełnione przeciw życiu poczętemu. Uczestnicy wydarzenia będą modlić się także o ochronę życia zagrożonych dzieci nienarodzonych oraz za ich ojców i matki. Polski parlament już za kilka tygodni będzie głosować nad projektami, które przyczynią się nie tylko do śmierci tysięcy dzieci poczętych, ale mogą także stanowić zagrożenie zdrowia, a nawet życia, dziewcząt i kobiet.
- Chcemy postawić akcent na rolę i misję mężczyzn, mężów i ojców, którzy są odpowiedzialni za życie w rodzinie, za życie rozwijające się pod sercem matki. To oni powinni zapewnić bezpieczeństwo matce, która spodziewa się dziecka. Męska Droga Krzyżowa za Życiem jest wezwaniem dla mężczyzn do odważnej obrony swoich rodzin oraz do odpowiedzialności, za życie które jest powoływane przez kobietę i mężczyznę - mówi w imieniu Zjednoczonych 2022 Artur Wolski z Inicjatywy Męski Różaniec.
Organizatorzy zapraszają do włączenia się w tę modlitwę również kobiety i młodzież, dla których sprawa ochrony życia jest ważna i bliska. Wydarzenie jest odpowiedzią na niedawny apel abp. Stanisława Gądeckiego. W jednym z listów ustępujący przewodniczący KEP wezwał do budowania „społeczeństwa solidarnego, które nie wyklucza z naszej społeczności najmłodszych, niewinnych dzieci, żyjących pod sercem matki” oraz do poszanowania „ich podstawowego prawa do życia”.
- Wierzę, że w walce o ocalenie niewinnych nie jesteśmy sami, a modlitwa, zwłaszcza wspólna, gromadząca tak wielu ludzi dobrej woli, może zdziałać więcej niż wszystkie polityczne i propagandowe działa wytoczone nam naprzeciw - podkreśla Marcin Perłowski z Centrum Życia i Rodziny.
Męska Droga Krzyżowa za Życiem ulicami warszawskiego Starego Miasta rozpocznie się o godz. 19 na Placu Zamkowym, a poprzedzi ją Msza święta w kościele św. Anny o 18.30. Do udziału zachęca Inicjatywa Zjednoczeni 2022, która zrzesza wspólnoty i organizacje katolickie, w tym m.in. Inicjatywę Męski Różaniec, Wojowników Maryi, Rycerzy Św. Jana Pawła II, Centrum Życia i Rodziny oraz wiele innych.