Nowy numer 15/2024 Archiwum

Triduum paschalne w Warszawie

Warszawscy biskupi będą przewodniczyć liturgiom w obu diecezjach. Gdzie i o której godzinie?

Kard. Kazimierz Nycz, bp Romuald Kamiński oraz biskupi pomocniczy obu warszawskich diecezji będą przewodniczyć liturgiom Triduum Paschalnego w archikatedrze warszawskiej oraz w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

W Wielki Czwartek o godz. 10 rozpocznie się Msza Krzyżma pod przewodnictwem metropolity warszawskiego. Eucharystię wraz z kard. Kazimierzem Nyczem będą koncelebrowali biskupi pomocniczy oraz księża archidiecezji warszawskiej. W tym samym czasie Msza Święta Krzyżma będzie celebrowana w katedrze warszawsko-praskiej pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego. W czasie Eucharystii księża odnowią przyrzeczenia złożone w dniu święceń kapłańskich. Podczas Mszy Krzyżma poświęcone zostaną oleje chorych i krzyżmo, używane później przez cały roku przy udzielaniu sakramentów chrztu, namaszczenia chorych i święceń kapłańskich.

Triduum Paschalne w Archikatedrze Warszawskiej rozpocznie się Mszą Wieczerzy Pańskiej celebrowaną w Wielki Czwartek o godz. 18 w archikatedrze warszawskiej, gdzie Eucharystii będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosi bp Michał Janocha. O godz. 18 rozpocznie się też Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego w parafii Najczystszego Serca Maryi na Grochowie, a także Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Jacka Grzybowskiego w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

W Wielki Piątek 29 marca o godz. 17 w archikatedrze warszawskiej rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, której będzie przewodniczył bp Piotr Jarecki. O 18.00 Liturgii Męki Pańskiej w katedrze warszawsko-praskiej będzie przewodniczył biskup Romuald Kamiński, a w konkatedrze na Kamionku - bp Jacek Grzybowski.

Ponadto w Wielki Piątek o godz. 20 sprzed kościoła akademickiego św. Anny wyruszy Centralna Droga Krzyżowa pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

Wigilii Paschalnej rozpoczynającej obchody Zmartwychwstania Pańskiego będzie przewodniczył 30 marca o godz. 20 w archikatedrze warszawskiej kard. Kazimierz Nycz, który wygłosi również homilię. Na zakończenie liturgii odbędzie się procesja rezurekcyjna ulicami Starego Miasta. Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego o godz. 19 będzie sprawowana w parafii NMP Matki Pięknej Miłości na Tarchominie, a o 20 pod przewodnictwem biskupa Jacka Grzybowskiego w katedrze warszawsko-praskiej.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6 metropolita warszawski poprowadzi procesję rezurekcyjną oraz będzie przewodniczył Mszy Świętej w parafii Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie. Biskupi pomocniczy również poprowadzą procesje i będą celebrować Msze Święte w parafiach archidiecezji warszawskiej: bp Rafał Markowski w parafii Narodzenia NMP w Komorowie, bp Piotr Jarecki w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Ursusie, a bp Michał Janocha w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich. Bp Tadeusz Pikus będzie przewodniczył Mszy Świętej w parafii Posłania Uczniów Pańskich. 

W wielkanocny poranek Mszy św. o godz. 6 w parafii Matki Bożej Loretańskiej na Pradze Mszy Świętej przewodniczyć będzie biskup Romuald Kamiński, a w parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie - bp Jacek Grzybowski.

O godz. 11 w archikatedrze warszawskiej kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, podczas której wygłosi również homilię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy