Warszawski

Z sercem na dłoni i kawałem w zanadrzu

Ks. Bogusława Kowalskiego w występie kabaretowym będzie można zobaczyć na Jarmarku Floriańskim 12 maja przy katedrze praskiej. Już teraz można jednak poczytać o jego życiu i pośmiać się z przytaczanych anegdot. Wydawnictwo Esprit wydało autobiografię kapłana pt. "Chłopak z Pragi. Ks. Bogusław Kowalski".

To pełna humoru rozmowa z Katarzyna Szkarpetowską, w której kapłan dzieli się wspomnieniami z domu rodzinnego, historią przyjaźni z ks. Pawlukiewiczem oraz drogą do powołania i latami posługi kapłańskiej. Mówi o zafascynowaniu westernami, piłką nożną i anegdotami. Dzieli się wspomnieniami z dzieciństwa, gdy bił się z bratem, zrzucał papierowe samolociki z balkonu czy sprzątał w sobotę mieszkanie.

Ale mówi też o rzeczach ważnych i pięknych.
"Pamiętam, jak wieczorami tata klękał z nami do modlitwy. Może nie codziennie, ale bardzo często. Widok klęczącego ojca to było coś wspaniałego. Tata był dla nas ogromnym autorytetem. Mama również. Troszczyła się o nas bardzo. Myślę, że łatwo z nami nie miała - ona jedna i nas pięciu" - wspomina w pierwszym rozdziale.

Książka jest dedykowana właśnie rodzicom, Zofii i Marianowi Kowalskim, z wdzięcznością za dar życia.

Czytając ją, można z dystansem spojrzeć na swoje życie, uśmiechnąć się do siebie czy nabrać nadziei na pokonywanie trudności.
"Polecam tę książkę każdemu, kto szuka wytchnienia od pogoni świata, za bogactwem, blichtrem i źle rozumianą ponadprzeciętnością, a pragnie normalności, inspiracji i nadziei, że są na tym świecie ludzie z sercem na dłoni" - pisze w przedmowie Ewa Wiśniewska z serwisu dopokiwalczysz.pl.

W autobiografii jest wiele fotografii z archiwum rodzinnego i kapłańskiego ks. Kowalskiego. Są też fotografie z balu Radia Warszawa. - Występ kabaretowy księdza stanowił zawsze główną atrakcję wieczoru. Na balu mogłam też podziwiać, jak znakomicie ksiądz czuje się na parkiecie. Dowcipy dotyczące życia na parafii, małżeńskich rozterek i kapłańskiej codzienności za każdym razem robiły furorę - przyznaje we wstępie red. Ewa Pietrzak.

Wydawnictwo Esprit ufundowało dla naszych Czytelników trzy egzemplarze autobiografii z autografem autora.

Publikację będzie można wygrać, wysyłając maila na adres: warszawa@gosc.pl.

Otrzymają je nadawcy 5. i 10. i 15. e-maila z hasłem: "Chłopak z Pragi" i podaniem danych niezbędnych do wysyłki.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu ogólnego konkursów  w Gościu Niedzielnym dostępnego na stronie https://www.igomedia.pl/doc/4733137.OGOLNY-REGULAMIN-KONKURSOW-INSTYTUTU-GOSC-MEDIA .

Przystąpienie do konkursu jest także równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów przeprowadzenia konkursu.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom, realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu, jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

« 1 »