Warszawski

O niebo lepiej

Czym jest grzech? Jak w walce z nim pomaga miłosierdzie Boże? Gdzie szatan zastawia na ludzi pułapki? Odpowiedzi będzie można poszukać już w najbliższy weekend w parafii Matki Bożej Saletyńskiej na Włochach.

Trzy dni spotkania z Pismem Świętym pomogą uczestnikom odpowiedzieć także na inne pytania: „Czy ja w ogóle wierzę?”, „Kim jest Bóg?”, „Po co mi zbawienie?”, „Czy miłość to pusty slogan czy sens życia?” czy  „O co chodzi z wiecznością?”.

Kurs „Nowe życie z Bogiem” będzie opierał się na Biblii.
- Popatrzymy w siebie. Zalecamy, by poruszane kwestie odnosić do swojego życia, czyli pytać: Jak ja sobie radzę z atakami szatana? Gdzie ja popełniam błąd? Jak mi to wychodzi? Jest wiele ćwiczeń obrazujących poszczególne etapy zniewolenia człowieka i dlatego zależy nam, by uczestnicy byli na całym kursie. Pracujemy na Piśmie Świętym, ale nie jest to kurs o czytaniu Biblii - mówi Tomasz Kuran z Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Osiem wykładów zostanie ubogaconych animacjami. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, zadawania pytań oraz czas na rozmowy indywidualne. Za całość odpowiada ks. Jarosław Erhardt MS.

Spotkanie organizuje Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji. Jest przeznaczone dla osób pełnoletnich i odbywa się w salkach przy kościele Matki Bożej Saletyńskiej przy ul. Popularnej 46 (wejście od ul. Cietrzewia).

Kurs, który jest bezpłatny, należy przeżyć w całości. Warto mieć ze sobą Pismo Święte.

Spotkanie rozpocznie się w piątek 10 maja o godz. 18. W sobotę kurs będzie trwał w godz. 8-20, a w niedzielę w godz. 8-14. Ze względów organizacyjnych zalecane są zapisy: telefonicznie pod numerem 509 09 40 44, przez e-mail: tomkuran@op.pl lub przez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfdiW9bgl05r4Uucpa3a2IM8RaGNRx_wD9xARWRFjh2LnZ6kQ/viewform.

Można też przybyć „z marszu”, ale koniecznie bez spóźnienia się, bo pierwszego dnia nastąpi podział na grupy.

Kolejny kurs Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji planuje przeprowadzić w Warszawie jesienią.

« 1 »