Warszawski

Wracaj do domu!

Pole rozmów, miejsce spowiedzi, strefa dla dzieci, konferencja kard. Rysia, a do tego świadectwa byłego więźnia, szczęśliwego małżeństwa czy młodej mamy po przejściach, i oczywiście modlitwa. Lednica zaprasza 1 czerwca. Także na rowerze.

W tym roku w organizacji 28. Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Lednica 2000 dominikanom pomogą oblaci. Oba zakony złączą siły i podziela się doświadczeniem przy organizacji dużych wydarzeń dla młodzieży.  Zarówno spotkanie w Lednicy 1 czerwca, jak i odbywający się na początku lipca Festiwal Życia w Kokotku przebiegną pod hasłem „Wracaj do domu”.

- Ojciec Jan Góra tak to wszystko wymyślił, by młodzież była częścią wydarzenia, by była aktywna. Pierwsze skojarzenie z tegorocznym hasłem to przypowieść o synu marnotrawnym, ale powrót to też zaprezentowanie siebie, pochwalenie się osiągnięciami. To nawiązanie do chrztu, wszczepienia nas w Kościół i dlatego zachęcamy, by ubrać się na biało, bo będziemy odnawiać przyrzeczenia chrzcielne. Chcemy wspólnie karmić się Chlebem i dziękować za to, co dobre - zaprasza o. Tomasz Nowak OP, duszpasterz Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Lednica 2000.

- Podchodzimy z troską do młodych. Wołamy, by wracali do dobrego. Jest to wezwanie także do tych, którzy na Lednicy byli dawno temu. Prosimy, by się zapisywać przez formularz na stronie http://lednica2000.pl, bo nawet Święta Rodzona szła do Betlejem, by wziąć udział w spisie - zachęca Przemysław Duda, koordynator tegorocznej Lednicy.

Wracaj do domu!   Spotkanie młodych koordynuje Przemysław Duda. Agnieszka Kurek-Zajączkowska /foto Gość

Pola lednickie będą otwarte na przyjęcie pielgrzymów od rana. Oficjalne rozpoczęcie nastąpi o godz. 17. Czas do aktu wyboru Chrystusa i przejścia przez Bramę Rybę wypełnią warsztaty tematyczne, powitanie pielgrzymki rowerowej, konferencja Moniki Hoffman-Piszory, prowadzącej stronę dzieciaki-cudaki.pl, słowo o Bożym Miłosierdziu s. Gaudii Skass, konferencja młodego małżeństwa Moniki i Marcina Gomułków, powitanie Maratonu Lednickiego, Procesja Orłów, świadectwo byłego więźnia Grzegorza Czerwickiego, Msza św., orędzie papieża Franciszka, modlitwa kard. Rysia z młodymi i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Rodzice mogą przyjechać ze swoimi pociechami. Zajmą się nimi siostry służebniczki.

W tym roku nowością i atrakcją jest już sama możliwość przybycia na Lednicę na rowerze. Pielgrzymki wyruszą z czterech miast Polski w Boże Ciało. Do Gniezna dotrą 31 maja, skąd z 1 czerwca rano po jutrzni i z relikwiami udadzą się na miejsce spotkania młodych. Z Warszawy wyprawa rowerowa wystartuje z mariańskiej parafii Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie. Będzie swego rodzaju przygodą. Na trasę trzeba zabrać śpiwór, karimatę, namiot i jedzenie. Całość koordynują oblaci.

- Mamy duże doświadczenie w wyprawach rowerowych, które organizujemy od 18 lat. Jeździmy „na wiarę”, czyli bez zaplanowanych noclegu, cateringu, zaplecza technicznego. Każdego dnia pokonujemy do 150 km. Najdalszym naszym punktem docelowym była Syberia. Byliśmy też w Afryce czy Maroku. Teraz trasa nie będzie taka wymagająca - zachęca o. Tomasz Maniura, odpowiedzialny za Oblackie Centrum Młodzieży Niniwa.

Przygotowanie spotkania młodzieży w Lednicy jest wyzwaniem organizacyjnym, technicznym i finansowym.
- Zapraszamy wolontariuszy. Ich pomoc będzie potrzebna także na kilka dni przed spotkaniem. Można nas też wesprzeć datkiem. A jeśli ktoś prowadzi duży sklep czy hurtownię spożywczą, może nam ofiarować dary rzeczowe - zachęca s. Łucja Rado OP, współorganizatorka spotkania.

Organizatorzy zapraszają osoby indywidualne i grupy.

« 1 »