Bp Romuald Kamiński udzielił święceń prezbiteratu pięciu diakonom diecezji warszawsko-praskiej. - Umiłujcie to, co jest prawdziwą służbą człowiekowi - prosił.
- Niech każdy dzień będzie wypełniony wdzięcznością Bogu za to, że obdarował was powołaniem - życzył bp Romuald Kamiński nowym kapłanom.
Tomasz Gołąb /Foto Gość
Trzydziesty trzeci raz w historii diecezji warszawsko-praskiej w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana pięciu diakonów szóstego roku diecezjalnego seminarium duchownego przyjęło święcenia prezbiteratu.
- To najtrudniejsze zadanie: umieć autentycznie postawić pewną zaporę, przez którą nie zawładną nami wartości tego świata, ale będziemy starali się ogałacać, aby być mocni mądrością i miłością samego Pana Jezusa. Przez to będziemy Go naśladować. Pan Jezus pokazał się nam jako sługa. Święcenia kapłańskie mają wiele wspólnego z Wielkim Czwartkiem. Tam Pan Jezus, zanim zasiadł do sprawowania Eucharystii, wykonał symboliczny obrzęd umycia nóg. Wcześniej przygotował apostołów, mówiąc: „Nie przyszedłem, aby mi służono…”. Umiłujcie to, co jest prawdziwą służbą człowiekowi, służbą kształtowaną na kształt Pana Jezusa. Bądźcie kapłanami służącymi, a nie obsługiwanymi - mówił bp Romuald Kamiński, prosząc, by piękno swojej posługi nowi kapłani budowali na dwóch sakramentach: Eucharystii i sakramencie pojednania.
Święcenia kapłańskie w katedrze warszawsko-praskiej. Gość Warszawski
Nowymi kapłanami zostali:
ks. Przemysław Dagis - 26 lat, pochodzi z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie-Płudach, w której był związany z Liturgiczną Służbą Ołtarza, Ruchem Światło-Życie oraz teatrem amatorskim działającym przy parafii. Z zamiłowania podróżnik oraz pasjonat wędrówek górskich. W wolnych chwilach czyta literaturę związaną ze współczesnymi zagadnieniami etycznymi i filozoficznymi oraz lubi gotować dla przyjaciół.
ks. Artur Frej - 27 lat, pochodzi z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Warszawie-Bródnie. Przed wstąpieniem do seminarium, przez rok studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się motoryzacją, piłką nożną i dobrymi książkami. Ceni sobie włoską kuchnię.
ks. Radosław Janowski - 26 lat, pochodzi z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Otwocku-Ługach. Od dzieciństwa związany jest ze Służbą Liturgiczną. Interesuje się historią, szczególnie historią Domu Habsburgów, muzyką i sportem, zwłaszcza tenisem ziemnym. Lubi śpiewać, grać w siatkówkę i tenisa stołowego oraz spotykać się z przyjaciółmi.
ks. Mikołaj Lipski - 30 lat, pochodzi z parafii pw. Zwiastowania Pańskiego w Warszawie-Rakowcu Południowym (archidiecezja warszawska). Przed seminarium studiował stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Od dziecka związany ze wspólnotą Służby Liturgicznej.
ks. Jan Podczaski - 25 lat, pochodzi z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce. Od dziecka zaangażowany w Służbę Liturgiczną i związany ze Wspólnotą Przymierza Rodzin Mamre. Meloman i mól książkowy, szczególnie pasjonujący się muzyką klasyczną i literaturą piękną. Wolne chwile lubi spędzać na leśnych i górskich wędrówkach.