Odszedł do domu Pana

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zmarł ks. kanonik Stanisław Kaczmarek, długoletni proboszcz parafii w Rembertowie Gróje­ckim.

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie odszedł do domu Pana ks. kanonik Stanisław Kaczmarek.

Urodził się 13 listopada 1937 r. w rodzinie Ludwika i Heleny z domu Deja w Przygodzicach Poznańskich. Święcenia kapłańskie przyjął 26 maja 1963 r. z rąk kard. Stefana Wyszyń­skiego. Uzyskał doktorat z teologii pastoralnej w zakresie socjologii religii na KUL. Po święceniach był wikariuszem w parafiach: Lipce Reymontowskie, Domaniewice, Otwock, Skierniewice - św. Jakuba, Warszawa - św. Barbary na Koszykach, św. Stefana na Sielcach. Kapelan Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi w Zielonce. Obrońca węzła małżeń­skiego w Sądzie Metropolitalnym Warszawskim w latach 1984-1996. Od 20 kwietnia 1983 r. do 14 czerwca 2003 r. był administratorem, proboszczem, a następnie rezydentem w parafii św. Jana Chrzciciela w Rembertowie koło Grójca. Od 1996 r. był na emeryturze. Zmarł w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 12 czerwca o godz. 12 w kościele parafialnym w Rembertowie, po czym nastąpi złożenie ciała na miejscowym cmentarzu w grobie kapłańskim. Zamiast kwiatów można złożyć ofiary na dzieła CARITAS jako uczynek miłosierdzia ofiarowany ks. Stanisławowi do puszek wystawionych w kościele.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..