Oszaleli anieli!

Koncerty kolęd i pastorałek w Warszawie i okolicy to tradycja i okazja także do modlitwy. Publikujemy i będziemy aktualizować wydarzenia, na które wstęp jest wolny. Zapraszamy też do zgłaszania występów scholi i chórów w parafiach przez mail: warszawa@gosc.pl.

Bez kolęd nie wyobrażamy sobie dziś świąt. Śpiewamy je w domu, szkole i przedszkolu. Można też je nucić z gwiazdami sceny.

Choć w stacjach radiowych kolędy i pastorałki słyszymy już od połowy grudnia, to w kościołach kolędowanie zaczyna się w Pasterkę. Poniżej lista koncertów kolęd i pastorałek w sezonie 2024/2025.

26 grudnia o godz. 12 w kościele bł. Edwarda Detkensa przy ul. Dewajtis 3 - Maria Pomianowska z zespołem zaprezentuje znane i zapomniane polskie pieśni bożonarodzeniowe, które zostaną zagrane na instrumentarium etnicznym z Polski i innych zakątków świata.

Tego samego dnia o 19.30 w kościele Matki Bożej Anielskiej, ul. Modzelewskiego 98A - wystąpi Alicja Węgorzewska, światowej sławy śpiewaczka operowa, znana i ceniona za swoje wybitne umiejętności oraz niepowtarzalny głos. Artystce towarzyszyć będzie skrzypek Bogdan Kierejsza, a także pięciosobowa orkiestra, która nada temu wieczorowi odpowiednią oprawę muzyczną.

W drugi dzień świat o 20.30 w kościele bł. Władysława z Gielniowa (ul. Przy Bażantarnii 3) w repertuarze kolędowym będzie można usłyszeć Janusza Radka i Olgę Szomańską.

Zespół Pectus wyśpiewa polskie kolędy i pastorałki 27 grudnia o 19.30 w sanktuarium św. Andrzeja Boboli na Mokotowie.

Aleksandra Szwed w towarzystwie muzyków grający na fortepianie i kontrabasie wystąpi 28 grudnia o 17.30 w kościele św. Jakuba Apostoła na pl. Narutowicza z koncertem kolęd i piosenek zimowych. Także 28 grudnia, ale o 19.30 chór kameralny In Laetitia i Zespół Muzyki Dawnej "La Tempesta" wystąpią w kościele Nawiedzenia NMP na Nowym Mieście.

Na pełen świątecznego blasku wieczór, w którego programie znajdą się dawne i polskie współczesne kolędy oraz pastorałki, ale także tradycyjne melodie z różnych stron świata zaprasza chór Varsoviae Regii Cantores pod dyrekcją Joanny Malugi 29 grudnia o godz. 18 do Ursynowskiego Centum Kultury "Alternatywy" przy ul. Indiry Gandhi 9.

Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL zapraszają 30 grudnia o 18.30 na wyjątkowy koncert „Kolęda przetrwania”, podczas którego obok popularnych kolęd i pastorałek wykonane zostaną również kolędy obozowe i okupacyjne. Zaśpiewa je Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Muzeum Niepodległości organizuje  6 stycznia 2025 roku o godz. 14 na piękny koncert świąteczny w wykonaniu chóru Laudate Dominum z Parafii św. Wita w Karczewie, który kontynuuje wieloletnią tradycję śpiewu chóralnego w regionie. Wstępem będzie recytacja wierszy okolicznościowych ze specjalnym udziałem Olgierda Łukaszewicza.

Olga Bończyk, Alicja Majewska, Łukasz Zagrobelny i Włodzimierz Korcz wystąpią w koncercie "Gwiazdo świeć, kolędo leć" 6 stycznia o godz. 19 w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie.

6 i 13 stycznia o 13.50 w ramach Serafickich Spotkań Muzycznych u franciszkanów na Nowym Mieście kolędy zaśpiewają Warszawski Chór Polonia pod dyr. Zbigniewa Szablewskiego i schola św. Antoniego.

Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze" będzie można usłyszeć 8 stycznia w kościele Wszystkich Świętych w Śródmieściu. W tym samym miejscu z bożonarodzeniowym repertuarem zespół Jerycho - w ramach Igrzysk Kolęd i Pastorałek 2025 - wystąpi 12 stycznia o 19.30. Wstęp wolny.

« 1 »