Stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" modlili się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w kaplicy KEP, do której została wprowadzona ikona papieża Polaka.
Czuwanie modlitewne 2 kwietnia w kaplicy sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski miało charakter dziękczynny za życie i świętość Jana Pawła II. Było też modlitwą za jego wstawiennictwem w wybranych intencjach oraz przypomnieniem nauczania i świadectwa życia papieża Wojtyły.
Rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim i wprowadzeniem ikony św. Jana Pawła. - Przywołujemy dziś papieża Polaka, który został ogłoszony świętym. Chcemy przez niego zbliżać się do Boga i nazywamy to obcowaniem świętych. O to właśnie chodzi w czuwaniu w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Chcemy przeżywać z nim taką wspólnotę, komunię, która nas przez niego prowadzi do komunii z Bogiem, zbliża do Boga - przyznał bp Marek Marczak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski po poświęceniu ikony, zachęcając też do rozmowy z Janem Pawłem II przez szukanie odpowiedzi na pytania, które rodzą się w sercu i umyśle pod wpływem jego wypowiedzi.
Inicjatorem wydarzenia był ks. Marcin Kokoszka, ekonom KEP, który wskazał, że Jan Paweł II jest papieżem naszego życia.
- Towarzyszył nam - i nadal towarzyszy - od dzieciństwa poprzez okres wzrastania, na Światowych Dni Młodzieży, podczas jego pielgrzymek papieskie - jesteśmy pokoleniem Jana Pawła II, które czerpało z jego nauczania, wciąż aktualnego. Ikona św. Jana Pawła II ma być zewnętrznym przypomnieniem o jego obecności. Codziennie modlimy się przy tym ołtarzu - mówił.
W rocznicę śmierci patrona Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” stypendyści kilku wspólnot modlili się także m.in. w Poznaniu i Katowicach.
W modlitwie w Warszawie uczestniczyli także pracownicy sekretariatu KEP.