Podpowie o. dr Tomasz Grabowski OP w ramach czwartkowego wykładu "Duchowość dla Warszawy".
Jak przekazywać Ewangelię, by otwierać tej zbawczej prawdzie drogę do niejednokrotnie zamkniętych ludzkich serc i umysłów, których uwagę pochłania często materialny wymiar egzystencji? Czy dziś jeszcze chcemy przyjąć, a następnie głosić prawdę o Bogu i Jego miłości? Jak wzmacniać nasze głoszenie Chrystusa?
Kwestie te zostaną wyjaśnione podczas ostatniego przed wakacjami wykładu z cyklu „Duchowość dla Warszawy”, organizowanego przez Akademię Katolicką w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.
– Potrzebne jest zastanowienie się nad tą kwestią, nad tematem, jak mówić o Bogu, jak nie popełnić pewnych błędów w mówieniu o Nim. Chodzi o błędy, które mogą wynikać z naszej ludzkiej ułomności czy też z nieumiejętności przekazu Dobrej Nowiny. Ona też wymaga w dzisiejszych czasach pewnej formy, tak jak Jezus brał pod uwagę swoich słuchaczy, brał pod uwagę pewne formy wypowiedzi – wyjaśnia s. dr hab. Judyta Pudełko, która poprowadzi spotkanie.
Wykład „Jak mówić o Bogu, kiedy ludzie nie chcą słuchać?” 15 maja o godz. 19 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (dawna Centralna Biblioteka Rolnicza, ul. Krakowskie Przedmieście 66) wygłosi o. dr Tomasz Grabowski OP, który jest zaangażowany w działalność Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. Dominikanin od września 2016 r. jest prezesem Wydawnictwa Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego „W drodze” w Poznaniu. Przez wiele lat badał historię rytu dominikańskiego. W październiku 2022 roku o. Tomasz Grabowski obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt. „Analiza ordo missae maioris altaris według rytu dominikańskiego w XIII wieku” na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Wstęp na wykład jest wolny.