Krzyż uratowany

Termin nadsyłania prac młodzieży szkół średnich i studentów został przedłużony do 15 czerwca. Wszystkie muszą nawiązywać do Krzyża Baryczkowskiego.

Archidiecezja warszawska i diecezja warszawsko-praska ogłosiła konkurs dla uczniów szkół średnich i studentów, który polega na przygotowaniu pracy artystycznej ilustrującej pozytywną wartość obecności krzyża w przestrzeni publicznej. Ma on na celu popularyzowanie Krzyża Baryczkowskiego wśród młodzieży, jego historii w kontekście dziejów Warszawy, pogłębienie świadomości, że krzyż jest symbolem nadziei, a nie hańby i cierpienia oraz wzbudzenie refleksji na temat obecności krzyża w przestrzeni publicznej i w życiu człowieka. 

Prace plastyczne, fotograficzne, podcastowe czy filmowe nawiązujące do Krzyża Baryczkowskiego trzeba dostarczyć do 15 czerwca do kurii przy ul. Miodowej 17/19. - Każdy człowiek jest artystą i to, co przeżyje, doświadczy, przemyśli, potrafi ująć w formie obrazu, rzeźby, zdjęcia, filmu, podcastu. Zapraszam Was do konkursu „Krzyż uratowany” o niezwykłym Krzyżu Baryczkowskim w katedrze warszawskiej na Starym Mieście, który jest już tutaj 500 lat – zachęca bp Michał Janocha. 

Konkurs jest zachętą, by przyjść do archikatedry warszawskiej i zobaczyć Krzyż Baryczkowski.

- Przechodząc ulicami różnych miejscowości widzimy czasami przydrożne krzyże czy kapliczki, które znajdują się tam od lat i towarzyszom życiu lokalnej społeczności. Nie inaczej jest z miastem stołecznym, Warszawą, gdzie jest krzyż, który towarzyszy warszawianom z prawej i lewej strony Wisły od 500 lat. Zapraszamy do udziału w konkursie - mówi bp Tomasz Sztajerwald.

Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie dwie prace konkursowe, w dwóch różnych formach.

Jury konkursowe ustali abp Adrian Józef Galbas i bp Romuald Kamiński.

Szczegóły na archwwa.pl i u ks. Kamila Falkowskiego (kkfalkowski@gmail.com).

« 1 »