Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Warszawski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
      • Bielsko-Żywiecka
      • Elbląska
      • Gdańska
      • Gliwicka
      • Katowicka
      • Koszalińsko-Kołobrzeska
      • Krakowska
      • Legnicka
      • Lubelska
      • Łowicka
      • Opolska
      • Płocka
      • Radomska
      • Sandomierska
      • Świdnicka
      • Tarnowska
      • Warmińska
      • Warszawska
      • Wrocławska
      • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • KURIE
    • HISTORIA DIECEZJI
    • VARSAVIANA

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
warszawa.gosc.pl → Warszawskie wiadomości → Stygmatyczka Myrna Nazzour u grobu św. Andrzeja Boboli

Stygmatyczka Myrna Nazzour u grobu św. Andrzeja Boboli przejdź do galerii

- Korzenie Kościoła są w rodzinach. Dbajcie o nie - mówiła mistyczka z Syrii.

Myrna Nazzour nazywa siebie listonoszem, który ma doręczyć "list od Boga" ludziom na całym świecie - przesłanie jedności  
Myrna Nazzour nazywa siebie listonoszem, który ma doręczyć "list od Boga" ludziom na całym świecie - przesłanie jedności
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość
2m 14s

- Nie ma nic piękniejszego nad rodzinę - podkreśliła. - Wszystkie wydarzenia rozpoczęły się, kiedy już byłam mężatką i przez to zrozumiałam, jak ważna w oczach Bożych jest rodzina, jak trzeba się o nią starać, dbać. W niej są korzenie Kościoła. I jak Kościół jest naszym domem, tak nasze rodziny powinny być żywym Kościołem, w którym obecna jest miłość i modlitwa. Dlatego Maryja zapowiedziała, że będę odwiedzała domy, żeby stawały się miejscem uwielbienia Boga, żeby znalazło się w nich także miejsce dla Maryi, bo kto Ją czci, oddaje też cześć Jezusowi. Największym świętem i radością dla matki jest obecność jej dzieci - w miłości i zgodzie. To jest prawdziwie piękna ikona Kościoła.

Myrna zaapelowała o to, by nie ulegać duchowi fałszywej nowoczesności, który uderza w małżeństwo i rodzinę, chce osłabić ich więzi i oderwać od Kościoła. Podkreśliła, że rodziny są "wielkim skarbem", ale równocześnie stały się celem ataków, które mają doprowadzić, do ich rozbicia.

Prosiła też o modlitwę za regiony ogarnięte wojną, konfliktami oraz o nawrócenie tych, którzy sieją nienawiść.

- W rejonie Syrii od sześciu lat toczy się wojna. To boli, ale mam w sobie lęku, bo Jezus powiedział, że tam na Wschodzie - w kolebce chrześcijaństwa - ponownie zabłyśnie światło. On jest światłem dla całego świata, a my bądźmy Jego świadkami - podkreśliła.

Apelowała o modlitwę za rządzących i Kościół, który przeżywa "wielkie trudności i zagrożenia". Prosiła, by w świecie pomieszania i podziałów, stawać się prawdziwymi świadkami Ewangelii, niosącymi poranionym ludziom Bożą miłość.

 Na zakończenie spotkania syryjska mistyczka udzielała zebranym indywidualnego błogosławieństwa oliwą, pochodzącą z ikony w jej domu. Wielu prosiło ją przy tym o modlitwę, wręczało karteczki z wypisanymi intencjami, podawało zdjęcia bliskich, by również na nich uczyniła znak krzyża.

- Ja też proszę was o modlitwę za mnie, bym pozostała wierna swojej misji i by przyniosła ona owoc - dodawała.

 

 

« ‹ 1 2 3 › »
Mistyczka Myrna Nazzour

GOSC.PL DODANE 15.07.2017 AKTUALIZACJA 23.08.2017

Mistyczka Myrna Nazzour

​W sanktuarium św. Andrzeja Boboli na Mokotowie odbyło się spotkanie z mistyczką i stygmatyczką z Syrii. Po Mszy św. Myrna Nazzour dawała świadectwo i udzielała błogosławieństwa olejem w cudowny sposób wydobywającym się z kazańskiej ikony Matki Bożej.  
oceń ten artykuł
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Możliwość oceniania treści jest dostępna tylko dla subskrybentów. Masz subskrypcję? zaloguj się

Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

|

GOSC.PL 16.07.2017 08:27

publikacja 16.07.2017 08:27

0 FB tweetnij
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • MISTYCZKA
  • MYRNA NAZZOUR
  • SANKTUARIUM
  • STYGMATYCZKA
  • SYRIA
  • ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

Polecane w subskrypcji

  • Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
  • Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
    • Rozmowa
    • Wojciech Teister
    Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
  • Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
    • Kultura
    • Edward Kabiesz
    Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
  • Miłosierdzie na góralską nutę
    • Kultura
    • Jan Głąbiński
    Miłosierdzie na góralską nutę
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X