powrót
Wiara.pl - Serwis

Warszawski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • GN 27/2025
    GN 27/2025 Dokument:(9330207,Ideologie systemowe )
Mieszkańcy obawiają się, że nowa inwestcja zniszczy spokój i zieleń dzielnicy  
Mieszkańcy obawiają się, że nowa inwestcja zniszczy spokój i zieleń dzielnicy
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość

Żoliborz nie chce mostu? przejdź do galerii

Na protest przeciwko budowie mostu Krasińskiego przyszli też jej zwolennicy.

Joanna Jureczko-Wilk

|

GOSC.PL

dodane 20.02.2016 19:35
0

Kilkaset osób protestowało przed kinem Wisła na pl. Wilsona przeciwko planowanej budowie mostu Krasińskiego, który ma połączyć Żoliborz z Targówkiem. Zbierano również podpisy pod petycją do władz Warszawy.

Przeciwnicy inwestycji obawiają się, że nowe trasy dojazdowe podzielą zwartą zabudowę dzielnicy, "rozpiłują" ją na pół, niszcząc wspólnotę mieszkańców, że samochody zdegradują zieleń, drgania spowodowane wzmożonym ruchem samochodowym naruszą konstrukcję wielu zabytkowych, żoliborskich kamienic, a okolica będzie zasnuta smogiem i spalinami.

 - Inwestycja ma kosztować około 700 mln zł! Te pieniądze można by skierować na rozwiązanie rzeczywistych problemów np. na rozbudowę drugiej linii metra, tras tramwajowych na Gocław - przekonywali organizatorzy z inicjatywy "NIE dla mostu Krasińskiego", zarzucając władzom stolicy marnotrawienie publicznych pieniędzy.

Pani Maria Jasłowska przyszła na protest, bo boi się, że budowa na wiele lat naruszy spokój tej okolicy i jej zielone oblicze.

W manifestacji wzięły udział również władze dzielnicy   W manifestacji wzięły udział również władze dzielnicy
Joanna Jureczko-Wilk / Foto Gość
 - Ten most jest nam niepotrzebny. Niedaleko są przecież już dwa. Bardziej przydałby się na południu Warszawy i tam powinien być zbudowany - dodaje.

Na protest przyjechała też grupa mieszkańców z południa Warszawy, z Wawra z napisem" Chcemy mostu na Zaporze".

Podobne argumenty wysuwa Anna Kaliszewska, mieszkanka Żoliborza, która zaangażowała się w obronę swojej dzielnicy przed nową inwestycją.

 - Z miejsca na Targówku, w którym ma powstać most, już teraz, komunikacją miejską można dotrzeć do metra w osiem minut. Nie rozumiem motywów władz miasta, które cały czas mówiły, że promują miejską komunikację i chciałby ograniczyć wjazd samochodów do Warszawy, a teraz chcą wtłoczyć kolejną falę samochodów w zabudowaną tkankę dzielnicy-ogrodu - mówi Anna Kaliszewska.

- My się nie godzimy na to, żeby był wjazd samochodów na nasz piękny, zielony Żoliborz. Dlatego, że pogorszy to jakość życia mieszkańców Żoliborza. Na pl. Wilsona już teraz przekroczone są dopuszczalne normy spalin i hałasu. Konstrukcje budynków z lat trzydziestych nie są przystosowane do przyjęcia takiego natężenia ruchu i drgań. Nie wyrażamy zgody na dewastację! - mówili przez megafon organizatorzy. Ich słowa przyjęto oklaskami. "Nie dla mostu" - skandowali uczestnicy. W proteście wzięły też udział władze dzielnicy: burmistrz Krzysztof Bugla oraz jego zastępcy: Grzegorz Chlebowicz i Michał Jakubowski.

1 / 2
Nie dla mostu Krasińskiego!

GOSC.PL DODANE 20.02.2016 AKTUALIZACJA 20.02.2016

Nie dla mostu Krasińskiego!

​Kilkaset osób protestowało na pl. Wilsona przeciwko planowanej budowie mostu Krasińskiego, który ma połączyć Żoliborz z Targówkiem. Na manifestację przyszło też kilkunastu zwolenników nowej przeprawy. Interweniowała policja, która wyprowadziła grupę zwolenników poza obręb manifestacji. Zdjęcia: Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BUDOWA
  • KRASIŃSKIEGO
  • MOST
  • PROTEST
  • PRZEPRAWA
  • ŻOLIBORZ

Polecane w subskrypcji

  • Kard. Ryś dla „Historii Kościoła”: Oficjalne nauczanie Kościoła nigdy nie było antysemickie
    • Historia Kościoła
    • Rozmowa Jacka Dziedziny
    Kard. Ryś dla „Historii Kościoła”: Oficjalne nauczanie Kościoła nigdy nie było antysemickie
  • Sąd Najwyższy USA potwierdza: prawo rodziców do wychowania religijnego dzieci obowiązuje również w szkołach publicznych
    • Świat
    • Franciszek Kucharczak
    Sąd Najwyższy USA potwierdza: prawo rodziców do wychowania religijnego dzieci obowiązuje również w szkołach publicznych
  • Rocznica obławy augustowskiej. Aresztowani w lipcu 1945 r. Polacy zniknęli bez śladu, jakby rozpłynęli się w powietrzu
    • Historia
    • Przemysław Kucharczak
    Rocznica obławy augustowskiej. Aresztowani w lipcu 1945 r. Polacy zniknęli bez śladu, jakby rozpłynęli się w powietrzu
  • Strefa Chwały to nie tylko rekolekcje, ale też miejsce odkrywania i rozwijania talentów
    • Kościół
    • Szymon Babuchowski
    Strefa Chwały to nie tylko rekolekcje, ale też miejsce odkrywania i rozwijania talentów
  • Od plemion Irokezów do olimpiady. Lacrosse – szybki sport z długą historią
    • Sport
    • Piotr Sacha
    Od plemion Irokezów do olimpiady. Lacrosse – szybki sport z długą historią
  • Do Rzymu na dwóch kółkach. Wieźli intencje przez 4000 km
    • Kościół
    • Katarzyna Widera-Podsiadło
    Do Rzymu na dwóch kółkach. Wieźli intencje przez 4000 km
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIE
    • PARAFIE
    • VARSAVIANA