• facebook
 • rss
 • To było nadużycie - przepraszamy

  Tomasz Gołąb

  dodane 09.11.2013 20:12

  "Księża pracujący w par. św. Augustyna wraz z Kurią Warszawską wyrażają ubolewanie, iż doszło do tego rodzaju wydarzenia, przepraszają wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tym wydarzeniem urażeni" - brzmi komunikat kurii warszawskiej po pokazie mody w kościele.

  Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Warszawskiej w pełnym brzmieniu:

  "W związku z prezentacją projektów mody, jaka odbyła się w dn. 8 listopada br. w kościele św. Augustyna w Warszawie, Kuria Archidiecezji Warszawskiej oświadcza, iż Ks. Proboszcz parafii wyraził zgodę na powyższą prezentację w dobrej wierze i z zapewnieniem, że będzie to zamknięty pokaz strojów ślubnych. W rzeczywistości odbył się typowy pokaz mody, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest świątynia, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ks. Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię.

  Wobec tego księża pracujący w par. św. Augustyna wraz z Kurią Warszawską wyrażają ubolewanie, iż doszło do tego rodzaju wydarzenia, przepraszają wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tym wydarzeniem urażeni oraz oświadczają, że zdecydowanie są przeciwni organizowaniu takich prezentacji w kościołach i innych miejscach sakralnych".

  Oświadczenie podpisał ks. Rafał Markowski, rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej, mianowany w poniedziałek 4 listopada biskupem pomocniczym warszawskim.

  czytaj więcej:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Lubelak
   10.11.2013 13:16
   Ja przeprosiny przyjmuję, ale proszę, pokazu mody sukien ślubnych i komunijnych też nie urządzajcie w kościele. Nie urządzajcie tam także targów trumien, karawanów i sukien pogrzebowych.
   W ogóle żadnych pokazów tam nie organizujcie, nawet pokazów samych siebie. Liturgia święta wystarczy aż nadto.
   doceń 11
  • pawelloo
   10.11.2013 14:01
   Jestem przekonany że to jest jedna z akcji satanistów którymi ktoś kieruje ,a ci którzy są na ich rozkazy są jedynie marionetkami .Boże zdemaskuj to zło które nam zagraża poślij do das Twego Ducha
  • dinozaur
   10.11.2013 20:00
   Kochani Księża bądżcie rozważni na Boga Ojca!!! wystarczy popatrzeć i pomyśleć,albo poradzić się kogoś!!!Nie dajcie argumentów nieprzyjaciołom Kościoła!Nawet gdyby to miał być pokaz sukni ślubnych,to kościół nie jest miejscem na takie imprezy!!! Więcej rozwagi,błagam!!!
  • tedeusgloriadeo
   11.11.2013 00:19
   Cytuję: "Kuria Archidiecezji Warszawskiej oświadcza, iż Ks. Proboszcz parafii wyraził zgodę na powyższą prezentację w dobrej wierze i z zapewnieniem, że będzie to zamknięty pokaz strojów ślubnych"
   Trochę to śmieszne i niepoważne bronienie przez Kurię ks.proboszcza bo nie bardzo rozumiem co ma na myśli Kuria pisząc : "zamknięty pokaz" Tzn co tylko dla księży?
   Sam fakt że ks.Proboszcz zgodził się na udostępnienie świątyni dla tego typu pokazu mody jest już sam w sobie jest bulwersujący i nie ma znaczenia że pokaz "zamknięty" czy "otwarty". (nawiasem mówiąc pokaz "zamknięty" byłby jeszcze bardziej bulwersującym wydarzeniem)
   Moim zdaniem ks.Proboszcz powinien ponieść konsekwencje za wyrażenie zgody i naprawdę nie rozumiem stanowiska Kurii broniącej księdza.
  Dyskusja zakończona.

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół