• facebook
 • rss
 • "Duchowość dla Warszawy" - rusza kolejny cykl

  Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 17.10.2017 12:00

  O tym, jak czytać Pismo Święte, mowa będzie na pierwszym powakacyjnym spotkaniu, 25 października w Centralnej Bibliotece Rolniczej.

  Gościem pierwszego z wykładów zorganizowanych przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie będzie ks. prof. Waldemar Chrostowski, biblista, wykładowca Pisma Świętego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, autor licznych publikacji, laureat Nagrody Ratzingera. Początek spotkania o godz. 19 przy Krakowskim Przedmieściu 66.

  Cykl „Duchowość dla Warszawy”, pomyślany jako otwarte wykłady, zachęcające mieszkańców stolicy do rozwoju duchowego, ruszył dokładnie przed rokiem. Jak bardzo są potrzebne – pokazała frekwencja, która przewyższała możliwości sali w Bibliotece Rolniczej, a nawet korytarza. W październikowy wieczór ks. dr Krzysztof Grzywocz, kierownik duchowy, rekolekcjonista i wykładowca teologii duchowości na Wydziale Teologicznym w Opolu, mówił o depresji. Miał również poprowadzić wykład o znaczeniu snów, otwierający drugi cykl. Niestety w sierpniu tego roku zaginął w szwajcarskich Alpach.

  W grudniu ub.r. Agnieszka Kozak, psycholog i wykładowca PWTW, oraz ks. dr Marek Dziewiecki, psycholog i rekolekcjonista, dyskutowali o komunikacji budującej bliskość. Podczas kolejnego wykładu, w marcu, o duchowości człowieka zniechęconego i zapracowanego mówił o. dr Józef Augustyn SJ, wykładowca teologii duchowości w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie, rekolekcjonista, kierownik duchowy i autor licznych książek. O rodzinach i kulturze, które hołubią niedojrzałych, roszczeniowych mężczyzn, rozmawiano podczas ostatniego przed wakacjami spotkania z udziałem: psychopedagog s. Anny Marii Pudełko AP, Jacka Pulikowskiego, wykładowcy Studium Rodziny, oraz terapeuty i filozofa Jacka Masłowskiego. Wszystkie spotkania i towarzyszące im dyskusje prowadziła s. dr Judyta Pudełko PDDM, która też będzie moderować nowy cykl.

  Relacje z poprzednich spotkań:

  Anioł ostatniego ratunku

  Spotkanie z ks. Grzywoczem - GALERIA

  Jak dbać o rozwój duchowy?

  Niedojrzali, narcystyczni, roszczeniowi...

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół