• facebook
 • rss
 • Tłumy wędrują do Dzieciątka

  Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 06.01.2018 13:35

  Barwny pochód na czele ze Świętą Rodziną i trzema królami wyruszył z pl. Zamkowego do stajenki na pl. Piłsudskiego. Ale Orszaki szły także w kilkunastu bliskich miejscowościach.

  Kamila, Konrad i Fabianek Marszałowie na stołeczny Orszak Trzech Króli przyjechali aż z Tłuszcza.

  - Pierwszy raz jesteśmy na orszaku. Ponieważ w Tłuszczu nie ma takiego wydarzenia, przyjechaliśmy pociągiem do Warszawy. Chcemy pokazać Fabiankowi tradycję tego święta i rodzinnie spędzić czas - mówi rodzina.

  GALERIA cz. 1 - TUTAJ

  Na dziesiąty, jubileuszowy orszak, który odbywa się pod hasłem: "Bóg jest dla wszystkich", przybyły tłumy. Sprzyjała ciepła i słoneczna pogoda. Na głowach nie tylko dzieci widniały korony - papierowe, rozdawane przez organizatorów, ale też przygotowane własnoręcznie.

  GALERIA cz. 2 - TUTAJ

  - Sama uszyłam koronę dla wnuka, żeby dzisiaj poczuł się jak król, który wędruje do Dzieciątka. Zresztą wnuk ma na imię Kacper - mówi pani Zofia. Wnuczka Marysia korony nie chciała, więc dostała anielskie skrzydła.

    Na orszaku nie mogło zabraknąć barwnego, chińskiego smoka
  Agata Ślusarczyk / Foto Gość
  Kolorowy tłum wyruszył w południe sprzed Kolumny Zygmunta w kierunku pl. Piłsudskiego. Przedtem w stołecznej bazylice archikatedralnej kard. Kazimierz Nycz z biskupami pomocniczymi Michałem Janochą i Rafałem Markowskim odprawił Mszę św., modląc się również za organizatorów i uczestników stołecznego orszaku. Po Eucharystii biskupi przyszli na pl. Zamkowy, by po odmówieniu modlitwy Anioł Pański wyruszyć w ulicznych jasełkach. W pochodzie za betlejemską gwiazdą szły dzieci przebrane za rzymskich legionistów, smok i - oczywiście - królowie Kacper, Melchior i Baltazar, oraz wielbłądy.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół