• facebook
 • rss
 • Trzej Mędrcy dotarli do Milanówka

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 07.01.2018 08:52

  W milanowskim Betlejem czuli się jak u siebie. W końcu Orszak Trzech Króli przeszedł tymi ulicami po raz piąty.

  Organizatorami Orszaku w Milanówku jest Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" FSE, a także parafie św. Jadwigi Śląskiej oraz Matki Boskiej Bolesnej. Tradycyjnie rozpoczęcie Orszaku poprzedzone jest Mszą świętą o 12.30, po której następuje formowanie i wymarsz ulicami Milanówka. W tym roku uroczysty pochód za trzema mędrcami wyruszył z parafii Matki Boskiej Bolesnej do kościoła pw. Św. Jadwigi Śląskiej.

  Z kolędą na ustach w Orszaku Trzech Króli udział wzięli mieszkańcy Milanówka, Brwinowa, Grodziska Mazowieckiego, Jaktorowa a także z Warszawy. W orszaku szły dzieci z miejscowych szkół a także 1 i 2 Szczepu SHK "ZAWISZA" FSE w Milanówku, do którego należą najmłodsi z okolicznych miejscowości od Piastowa do Jaktorowa.

  W rolę św. Rodziny wcielili się Sylwia i James Anderson wraz z synem, a pokłon - jako trzej mędrcy - złożyli im Dawid Maciuszek, Rafał Wojtczak i Jarosław Pyka. Heroda zagrał Marcin Pruszyński, a jego dwór: Szymon Kalbarczyk, Marcin Wlazło i Piotr Filipek. Wszyscy aktorzy biorący udział w przedstawieniu są amatorami i większość z nich bierze udział w organizacji Orszaku Trzech Króli już kolejny raz. Od dwóch lat aktorów do występów przygotowuje reżyser teatru T-Art Iwona Dornarowicz, wnosząc w realizację mansjonów nową jakość. Piękny śpiew na milanowskim orszaku poprowadziły: Katarzyna Klonowska i Magda Filipek.

  Tradycją orszaku w Milanówku są kucyki, które zawsze otwierają pochód Orszaku. Przy okazji najmłodsi uczestnicy mają okazję skorzystać z przejażdżki w trakcie oraz po zakończeniu imprezy. W tym roku przemarsz orszaku został dodatkowo uhonorowany obecnością trzech legionistów z XXI legionu rzymskiego. Jeden z legionistów przyjechał z... Lublina.

  Czytaj także:

  Zobacz galerie naszych Czytelników:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół