• facebook
 • rss
 • Żyjmy w blasku Bożej Chwały! Na Białołęce

  Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość

  dodane 06.01.2018 16:23

  Po raz pierwszy Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Białołęki. Jasełka uliczne odbyły się dzięki dużemu zaangażowaniu młodzieży.

  Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w ośrodku duszpasterskim pw. Matki Bożej Pompejańskiej. Uczestniczyli w niej m.in.: poseł Paweł Lisiecki, władze dzielnicy, warszawscy radni oraz dyrekcja i nauczyciele Gimnazjum nr 121 im. Wojciecha Zawadzkiego.

  Mszy św. przewodniczył bp Marek Solarczyk. - Jesteśmy tutaj, by przypomnieć o postawie Trzech Króli. Tych, którzy wskazywali na Jezusa, który objawia moc i miłość Boga. Pragniemy, by Boże błogosławieństwo nas wspierało i umacniało. Dziś drzwi naszych domów znaczymy kredą. Jedni piszą K+M+B, inni C+M+B. W sumie oznacza to, to samo. Ten znak jest przypomnieniem, że jesteśmy świadkami wiary i nadziei dla innych. Dziękujemy też za Boża opiekę i jesteśmy wdzięczni za nasze życie rodzinne - przypomniał w homilii.

  Biskup zauważył, że tak jak mędrcy szukając Dzieciątka musieli uważać, by odróżnić Je od innych niemowląt, tak i współcześnie potrzeba wielkiej wrażliwości, by dobrze wybierać. Nawiązał też do trwającego w Kościele katolickim roku duszpasterskiego obchodzonego pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

  - Otrzymaliśmy Ducha Świętego na chrzcie i w sakramencie bierzmowania. Otrzymaliśmy blask Bożej chwały jak złoto. Żyjmy w jej blasku. Możemy zanieść moc Boga w każdą sytuację życia, w tę pełną miłości i tę wymagającą. Żyjmy tak, byśmy potrafili doceniać, to co Pan Bóg nam objawia, byśmy byli Mu wdzięczni i by Bóg, panował w nas jako w ludziach wiary - zachęcał bp Solarczyk.

  Polonez na zakończenie   Polonez na zakończenie Agnieszka Kurek-zajączkowska /Foto Gość Po Eucharystii barwny orszak przy dźwiękach kapeli z Wołomina i Kobyłki przeszedł ulicą Myśliborską i Kasztanową do Modlińskiej 65, gdzie była ustawiona stajenka betlejemska.

  Święta Rodzina złożyła Dzieciątko do żłóbka, a młodzież z Gimnazjum nr 121 im. Wojciecha Zawadzkiego przy ulicy Płużnickiej zatańczyła poloneza.

  Na Białołęce 6 stycznia uliczne jasełka zostały zorganizowane po raz pierwszy.

  - Orszak Trzech Króli to okazja do dania świadectwa wiary i budowania więzi. Włączając się w niego chcemy zjednoczyć wszystkie rodziny, szczególnie też naszą parafię, która od roku się organizuje. Pragniemy przybliżyć się do Pana Boga i do Matki Bożej ukazanej w wizerunku pompejańskim - wyjaśniał ks. kanonik Roman Kot, administrator ośrodka duszpasterskiego pw. Matki Bożej Pompejańskiej.

  Czytaj także:

  Zobacz galerie naszych Czytelników:

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół