Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pragnienie doskonałości jest wpisane w serce

Mszą św. w sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach rozpoczęła się 25. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży.

Siekierkowską świątynię szczelnie wypełniała młodzież. W jubileuszowym roku wyjątkowo licznie dopisała. Do stolicy zjechało blisko 1,5 tys. młodych, by wziąć udział tygodniowym święcie sportu, kultury i wiary. Oprócz reprezentacji Polski, w jubileuszowej  Mszy św. uczestniczyli reprezentanci Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Rosji i Uzbekistanu.

Liturgii przewodniczył bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. - Niech to będzie czas, który umocni w was pokój i tę nadzieję, że warto z wytrwałością pielęgnować swoje marzenia - powiedział na rozpoczęcie Eucharystii duchowny.

W swojej homilii wielokrotnie nawiązywało do pragnień i marzeń, które Pan Bóg złożył w naszych sercach. Szczególnie do pragnienia doskonałości. - Chrystus nie chce, aby z niego rezygnować, nawet jeśli będzie trudno - mówił. Zwracając się do młodych dodał: Wy dobrze wiecie, że marząc o dobrych osiągnięciach musicie podjąć wysiłek i czasami z czegoś zrezygnować. Ktoś patrząc z boku może powiedzieć: ja bym tak nie chciał. Ale dla człowiek, który ma swoje marzenia, to jest coś oczywistego.

Kaznodzieja zachęcał także, by odkryć co jest tym usprawiedliwieniem, które nie pozwala mi do końca realizować pragnienia świętości i doskonałości.

Na zakończenie homilii złożył uczestnikom Parafiady życzenia. - Niech ta rywalizacja będzie zwycięstwem waszej młodości. Niech będzie radością wysiłek, który włożyliście w to, żeby rozwinąć swoją kondycję i technikę, i że potrafiliście to wyrazić w zespole. Niech to będzie wielkim przypomnieniem, że pragnienie doskonałości mamy wpisane w nasze serca. I niech będzie to wielką zachętą, abyśmy potrafili taką drogą z taką konsekwencją z takim umiłowaniem doskonałości iść w naszym życiu - powiedział. 

W Mszy św. uczestniczyła m.in. rodzina śp. o. Józefa Jońca - pomysłodawcy Parafiady, kapłani i siostry zakonne, opiekunowie grup uczestników z Polski z za granicy, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, uczelnianych i ofiarodawcy.

Po liturgii zapaleniem olimpijskiego znicza zainaugurowano jubileuszową Parafiadę. Przed sanktuarium miał miejsce pokaz służb mundurowych. Odbył się także festyn rekreacyjny oraz występ Moniki Kuszyńskiej.

Czytaj więcej: Teatr-stadion-świątynia >>
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma