Nowy numer 4/2021 Archiwum

Dla studentów, małżonków i muzycznie

Kościoły stacyjne, "Remont małżeński" czy koncerty pasyjne? Gdzie na rekolekcje w Wielkim Poście? Oto wybrane propozycje.

W Wielkim Poście warto się zatrzymać. Propozycji, które to ułatwią, jest wiele. Od początku 40-postu ruszyły kościoły stacyjne - 40 świątyń, w których odprawiane są pasyjne nabożeństwa (czytaj więcej >>). Umartwienia i modlitwę można z kolei ofiarować w intencji polskich misjonarzy biorąc udział w akcji "Misjonarz na Post" (czytaj więcej >>). Warszawski Kościół proponuje także szereg rekolekcji. Oto wybrane propozycje.

  • Dla małżonków

20-22 marca w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k. Warszawy pod hasłem "Remont małżeński” odbędą rekolekcje dla małżonków. O tym, jak przezwyciężyć małżeński kryzys opowiedzą siostry loretanki oraz Barbara i Wojciech Gałązkowie, małżeństwo z 13-letnim stażem. Zgłoszenia i informacje telefonicznie 511 219 439, (29)741 17 87 lub e-mailowo rekolekcjewloretto@gmail.com.

  • Dla osób po rozwodzie

6-8 marca w Sulejówku odbędą się rekolekcje dla osób w powtórnym związku po rozwodzie. - W czasie tego spotkanie małżeństwa żyjące w związkach cywilnych po rozwodzie mogą doświadczyć miłości Pana Boga do nich, rozpoznać dialog jako drogę poznania siebie i rozwiązywania problemów oraz odkryć na nowo swoje miejsce w Kościele – zachęcają organizatorzy, katolickie stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie. Zgłoszenia przyjmują: Irmina i Krzysztof Antoszkiewiczowie tel. (22) 815 3097, 605 588 121, e-mail: antoszkiewiczowie@spotkaniamalzenskie.pl.

  • Dla studentów

7-8 marca Michał i Urszula Piekara, założyciele Fundacji Rodzin Pełna Chata, autorzy książek i artykułów na temat miłości i małżeństwa, liderzy Ruchu Życia w Obfitości poprowadzą na UKSW (aula Schumana ul. Wóycickiego 1/3) rekolekcje "Jak rozpoznać głos Boży w swoim życiu?”. 8-11 marca w sanktuarium św. Andrzeja Boboli akademickie rekolekcje z kolei wygłosi ks. Bartłomiej Kot. W tym samym czasie nauki dla studentów, w kościele św. Dominika na Służewie będzie głosił ks. Krzysztof Grzywocz. W kościele św. Jacka (Freta 10) 15-18 marca ze studentami spotka się o. Łukasz Popko OP.

  • Dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

14 marca od 9.30 do 16 w sali archikatedry warszawskiej (ul. Kanonia 6) odbędzie się dzień skupienia dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnym. Rozważania rekolekcyjne „Wspólnie, czyli więcej niż razem. Komunia i/ czyli wspólnota” poprowadzi o. Waldemar Linke CP. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi. Zapisy Beata Młot tel. 600 076 074 lub e-mail beatamlot@wp.pl.

  • U Łaskawej

W dniach 15-18 marca rekolekcje w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej poprowadzi o. Grzegorz Ginter SI, dyrektor domu rekolekcyjnego w Warszawie-Falenicy w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury.

  • Dla artystów

W dniach 8-11 marca w kościele środowisk twórczych pw. św. Alberta Chmielowskiego i św. Andrzeja Apostoła (pl. Teatralny 20) rekolekcje wielkopostne poprowadzi ks. prof. Michał Janocha.

  • Muzycznie 

8 marca o godz. 17 w bazylice św. Krzyża (ul. Krakowskie Przedmieście 3), w ramach XXIII Koncertów Pasyjnych odbędzie się kolejne spotkanie muzyczne. Pasyjne utwory wykona Archikatedralny Chór Chłopięco-Męskie Cantores Minores, pod batutą Josepha A. Hertera. 15 marca z kolei wystąpi Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 22 marca Chór Modo Maiorum, a 29 marca Miejsko-Parafialny Chór Cantores Misericordiae, dyrygent – Zbigniew Szablewski oraz Chór Bazyliki Świętego Krzyża Sursum Corda. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama