Wojtyła na wyborczych plakatach?

Kampania społeczna "Twój kandydat w codziennych wyborach" rozpoczęła obchody 10. rocznicy śmierci Jana Pawła II.

Plakaty wyborcze z wizerunkiem Karola Wojtyły zawisły w różnych częściach miasta. Widnieje na nich hasło: "Twój kandydat w codziennych wyborach”. - Po dziesięciu latach od śmierci Jana Pawła II pytamy Polaków, czy tamte uczucia i emocje udało nam się zamienić w codzienne nawyki i wybory, które wyrastają z wartości? - uspokaja Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.

Kampanii społecznej towarzysz także hasło: "Zawsze razem, nigdy przeciw sobie”. - Chcemy pobudzić Polaków do myślenia o wyborach podejmowanych każdego dnia - czy nas jednoczą, czy też dzielą? Czy nie uderzają w kogoś nienawiścią albo pogardą? - dodaje. Wizerunek Karola Wojtyły pojawi się także w mediach społecznościowych.

Główne obchody jubileuszu odejścia do Domu Ojca papieża Polaka zaplanowane są na 2 kwietnia. Tradycyjnie o 21.15 na pl. Piłsudskiego odbędzie się czuwanie.

Uroczystościom towarzyszyć będą także papieskie koncerty muzyczne. Oratorium "Ecce homo 2015” w wykonaniu Sinfonia Nova i chórów warszawskich zostanie wykonane w klasztorze oo. dominikanów na Służewie oraz 11 kwietnia o 20.30 oraz 12 kwietnia w kościele Najświętszego Zbawiciela o 19.30. Z kolei Requiem, G. Verdiego, dedykowanego Janowi Pawłowi II w wykonaniu m.in.: Chóru Uniwersytetu Warszawskiego, Chór Centrum Myśli Jana Pawła II, chór Quadriclavio z Bolonii i Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Iriny Bogdanowicz będzie można posłuchać 24 kwietnia o godz. 19 w kościele Wszystkich Świętych.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..